Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Rasy > Grupa VI > Ogary polskie

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 12-11-2008, 15:29   #31
bea100

bea100's Avatar

Miasto: Warszawa
Domyślnie

Żanetko- w takim razie jest szansa...

Zamieściłam na Gratce

http://ale.gratka.pl/ogloszenie/1742...i_zaginal.html
Przeczytany 12-11-2008, 20:10   #32
Żaneta

Żaneta's Avatar

Miasto: Nawojowa/Wrocław
Wyślij wiadomość przez GG do Żaneta
Domyślnie

Beato i wszyscy inni dziękuje wam, jest szansa że on żyje ponieważ dziś 12 osób i 3 psy przeczesało las i nic nie znaleźliśmy(żadnych wnyków, nie było także nigdzie słychać kruków które mogłyby krążyć gdyby był nie żywy). Jest duża szansa że żyje, ale nie mamy już pomysłu co możemy jeszcze zrobić. Zostało dziś poinformowane nadleśnictwo Łosie oraz kilku jeszcze innych znajomych.
Przeczytany 12-11-2008, 21:34   #33
bea100

bea100's Avatar

Domyślnie

Bosz, wyobrażam sobie przez co przechodzicie...tak bardzo wierzę, że się odnajdzie
Przeczytany 23-11-2008, 10:15   #34
bea100

bea100's Avatar

Domyślnie

A tutaj o suczce ogara polskiego ( wydaje się, rasowej, polującej?)- tęskniącej i szukającej swoich opiekunów-

"Była jakiś czas w schronisku. Bardzo tęskni i chce za wszelka cenę uciec.
Łagodna i grzeczna. Była w schronisku tarnowskim.
690-190-524
cieslikkasia@wp.pl "

Źródła:
http://zwierzeta.hiperogloszenia.pl/...kolice-oferta/

http://www.dogomania.pl/forum/f247/o.../#post11294154

[/quote]

Żanetko- czy możesz pomóc nagłośnić jej sprawę wśród myśliwych i poprzez znajomych z kół łowieckich? To hermetyczne środowisko. Być może ktoś jej bardzo szuka...
Była poraniona, wydaje mi się, że miała wypadek na polowaniu. Przez całe miesiące suka nie została rozpoznana jako ogar- nikt nie szukał tatuażu, nawet jak była w schronie...pomyslałam, że być może z Burzanem też tak jest i gdzieś żyje i tęskni za Wami.
Trzeba pomóc.

Właśnie wysłałam maila o niej z prośbą o nagłosnienie w środowisku do Koła Jaźwiec- Okręg Tarnowski.

Ostatnio edytowane przez bea100; 23-11-2008 o 11:21
bea100 jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 23-11-2008, 19:44   #35
Żaneta

Żaneta's Avatar

Miasto: Nawojowa/Wrocław
Wyślij wiadomość przez GG do Żaneta
Domyślnie

Oczywiście postaram się jakoś pomóc.Poproszę tate i siostre żeby poinformowali myśliwych i koła. Beatko a czy ona jest nadal w schronisku?
Faktycznie wydaje się że jest rasowa, ale dziwne że jeszcze nikt tatuażu nie sprawdził.
Przeczytany 23-11-2008, 20:53   #36
bea100

bea100's Avatar

Domyślnie

Nie - sunia została wyciągnięta ze schronu, jest łagodna i piękna, i jako mix wyżła została adoptowana. I całe szczęscie, bo wiemy jaki koszmarny psi los jest w schronie.

Ona nie umie się zaadoptować, bardzo tęskni, ucieka...stąd obecni opiekunowie ( a raczej ich córka) postanowili poszukać jej właściwych opiekunów...

Żanetko- nie dziw się, są przypadki, że psy rasowe były w schronach lata i nikt nie odczytał tatuażu...tak było nawet na warszawskim Paluchu...to nagminne (wniosek=szukajcie Burzana i po schronach).
Przeczytany 24-11-2008, 14:07   #37
kasiakoty

Domyślnie ogar pod opieką

Szanowni Państwo, ten ogarek jest u mnie. Dziękuję wszystkim za telefony i pomoc w sprawie pieska.
Rzeczywiście jest tatuaż, bardzo nieczytelny. Będziemy probowali oczyścić uszko i coć z lupą odczytać.
Pieska wzięliśmy ze schroniska i jeżeli nie znajdzie śię właściciel, suczka bezwzględnie zostanie u nas. Jest grzeczna, towarzyska i już się trochę rodzice przywiązali.
W schronisku i u nas jest łącznie ok. 3 miesięcy. Była pobita, przyszła do schroniska z rozbitą (mocno i raczej celowo) głową. Ma ok. 4 lata.
Mamy ją krótko i z czasem przywyknie do nowego domu. Ale ponieważ naprawdę bardzo tęskni i chce się za wszelką cenę wydostać, daliśmy to ogłoszenie. Jest silna, z łatwością wspina się po ogrodzeniu. Przypuszczamy, że nie jest to pies porzucony, ale że komuś zaginął. Może ktoś jej szuka.

K. Cieslik
p.s.
Rodzicom nie udało się odcyfrować tatuażu. Ja będę w domu dopiero w sobotę i wtedy będę mogla podać jakąś konkretniejszą informację.

Ostatnio edytowane przez kasiakoty; 24-11-2008 o 19:46
kasiakoty jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 24-11-2008, 20:02   #38
dogaja
Ja jaKO ŚCIgacz
Moderator

dogaja's Avatar

Miasto: Karkonosze
Domyślnie

Od wczoraj myślę o tej suni, a dzisiaj przybiłaś mnie tą informacją:
Cytat:
Napisał kasiakoty Zobacz post
Była pobita, przyszła do schroniska z rozbitą (mocno i raczej celowo) głową.
Jestem wstrząśnięta. Jeśli suka tak tęskni to może jednak nie właściciele są tego sprawcami? Chociaż psy są dziwnymi istotami i potrafią wybaczyć właścicielowi wiele…
Bo gdyby to oni… Bądź czujna, jeśli ich odnajdziesz. I – jakby co – nie miej skrupułów. Właściciel musi być wart psa.
Przeczytany 24-11-2008, 21:21   #39
bea100

bea100's Avatar

Domyślnie

Kasiu- przede wszystkim chciałam Ci podziękować, że wyjęłaś ją ze strasznego miejsca i dałaś jej taki wspaniały dom. Ty i Rodzice. Pozdrów rodziców serdecznie ode mnie.
Wielki szacunek dla Was. Ogar w schronie szybko by zmarniał na nic. To subtelne i wrażliwe stworzenie. A tutaj jeszcze dodotkowo suczka jest po dużym urazie. Nie wiemy przez co przeszła.

Dogaja dobrze napisała- trzeba zachować wszelką możliwą czujność.
Oczywiście- zrobimy wszystko by sunia odzyskała swą tożsamość a z resztą będziemy bardzo ostrożni.

Ostatnio edytowane przez bea100; 24-11-2008 o 21:47
Przeczytany 28-11-2008, 16:59   #40
bea100

bea100's Avatar

Domyślnie

Kasiakoty- dostałam telefon od MagdyM jak odczytywać zatarty tatuaż:
Trzeba wygolić ucho- jeśli są włosy ( u ogara raczej nie ma)- i poświecić mocną latarką w półmroku od zewnętrznej strony ucha. Tatuaż każdy wyjdzie.
Zawsze jest na końcu litera. Kraków ma J, Rzeszów ma N...Krosno ma X. Przedtem są trzy jakieś cyfry. To należy odczytać.
Czekamy!

Mamy już niejakie podejrzenia...

Ostatnio edytowane przez bea100; 02-12-2008 o 08:48
Przeczytany 02-12-2008, 08:50   #41
bea100

bea100's Avatar

Domyślnie

Niestety jak do tej pory nie udaje się odczytać tatuażu. Jest fatalnie (koszmarnie)wykonany...
Przeczytany 02-12-2008, 10:45   #42
dogaja
Ja jaKO ŚCIgacz
Moderator

dogaja's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał bea100 Zobacz post
Niestety jak do tej pory nie udaje się odczytać tatuażu. Jest fatalnie (koszmarnie)wykonany...
Na szczęście psiak ma dobry dom i obiecaną opiekę. Natomiast, co przeżywa Żaneta – tego nawet nie chciałabym wiedzieć. Prawie codziennie przeżywam z Ulą poszukiwania jej gończego Uzo, który przepadł ponad 3 tygodnie temu. Dziewczyna wykonała GIGANTYCZNĄ pracę propagandowo-poszukiwawczą w całej Kotlinie Jeleniogórskiej i nie tylko! Nie widziałam jeszcze takiej determinacji, żeby znaleźć psa. I wciąż nie traci nadziei. Efekty mogą sie pojawić wkrótce, bo ktoś przypadkiem zobaczy na drodze lub u sąsiada... Moi znajomi myśliwi opowiadali mi ostatnio o tylu okolicznych psach, które z miejscowości X przewędrowały do odległej miejscowości Y, idąc np.: za zwierzyną, a po kilku miesiącach same się odnalazły lub ktoś je namierzył, że teraz wierzę gorąco w możliwość powrotu Burzana, czy Uzo.
Przeczytany 02-12-2008, 18:37   #43
bea100

bea100's Avatar

Domyślnie

Masz rację Dogajko to koszmar...ale może Burzan też jest u kogoś do kogo się "przybłąkał"? I jest teraz pilnowany jak ta suczka... w każdym razie ja nie tracę nadziei...
Przeczytany 21-01-2009, 13:38   #44
Paula i Świst

Paula i Świst's Avatar

Wyślij wiadomość przez GG do Paula i Świst
Domyślnie

Kopiuję ogłoszenie z dn. 27-12-2008

Cytat:
W Kępnie zaginął Ogar Polski, maść brązowa podpalana, cechy charakterystyczne: asymetryczne powieki (po operacji), wytarta sierść na karku. Piesek nie miał obroży, miał tatuaż w lewym uchu. Ma na imię Ogiś, waży ok 30 kg.
tel do właścicielki 721 195 655
http://forum.kepno.net/forum/viewtop...f504311690acc7

Cytat:
Wada oczu: wrastające w oko rzęsy - oczy po operacji, przez to niesymetryczne, rozciągnięte powieki.
Ogon: za krótki jak na tę rasę. Uległ złamaniu przy porodzie psa, dlatego został przycięty, mniej więcej w połowie długości.
Pies tuż przed zniknięciem miał też dookoła szyi brak owlosienia - w miejscu obroży.
Nie miał przez to obroży, gdyż to miejsce wyglądało na chore.
Ogi ma około 8 lat..

OGŁOSZENIE JEST NADAL AKTUALNE, PIES SIĘ NIE ZNALAZŁ!
Paula i Świst jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 21-01-2009, 22:01   #45
dogaja
Ja jaKO ŚCIgacz
Moderator

dogaja's Avatar

Domyślnie

Masakra!!!!! Co tym psem zrobili! Kolejna ofiara entropium i jakiegoś domorosłego chirurga!
Biedaczysko…

Narzędzia wątku
Tryb wyświetlania

Zasady pisania postów