Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Rasy > Grupa VI > Ogary polskie

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 13-11-2008, 23:18   #1
dorob62

Domyślnie Ogólnopolskie Liczenie Ogarów

Od dłuższego czasu kusiło mnie, by przeprowadzić taką akcję, ale zewsząd słyszałam "nie uda się". Nie ma dla mnie "nie uda się- dopóki nie spróbuję". No więc zaczęłam zarażać pomysłem innych.
Informację o akcji proszę byście umieszczali wszędzie gdzie możecie. Zarówno prywatnymi jak i oficjalnymi kanałami (na innych forach także)
mail do zgłaszania się
ogarpolski@poczta.onet.eu
Proszę o podanie imienia psa, przydomka, daty urodzenia, płci, rodziców z przydomkami i kontaktu (chyba najlepiej mail)
Ja ze swej strony postaram się akcję nagłośnić w mediach.
Kochani, jeśli udało się policzyć bociany... to z ogarami powinno też się udać.. wszak nie odlatują.
PS. Powstaje list do Oddziałów z prośbą o podanie namiarów na ogary.Tam trzeba będzie oczywiście pewnie pójść.Szukam ochotników (adres zgłaszania jak powyżej)
Prośba też do hodowców by powiadomili właścicieli swoich szczeniaków, by się zgłaszali na podany mailu. Pozdrawiam i liczę na wsparcie
Dorota.
dorob62 jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 14-11-2008, 10:24   #2
dogaja
Ja jaKO ŚCIgacz
Moderator

dogaja's Avatar

Miasto: Karkonosze
Domyślnie

Witaj, dorobpełnapasji! Całe szczęście, że w życiu wszystko płynie i w czasie przepływów wyrzuca czasem na brzeg takie osoby, jak Ty.
Na Związek Kynologiczny nie masz co liczyć: pogonią Cię szybciej niż myślisz. Już to przerabiałam (patrz: gdzieś tam w wątku „Entropium – temat do dyskusji”), bo pies i jego właściciel – to tajne przez poufne.
Pewnie Klub Ogara i Gończego Polskiego mógłby Ci pomóc, gdyby chciał. Gdyby chciał…
Zresztą oni powinni sami przeprowadzić taką akcję, bo prawie nic nie robią, jako Klub. Może tedy droga i uda Ci się zmobilizować ich do działania?
Ja, oczywiście wyślę Ci informację o swoich psach i szczeniakach z mojej hodowli.
A może się uda?...
Przeczytany 14-11-2008, 11:00   #3
Gosia i Zagraj
Moderator

Gosia i Zagraj's Avatar

Domyślnie

Witaj Dorob62 - Doroto Kolejna baza ogarów? Bo jedna już powstawała...

http://msu.republika.pl/BROP/roczniki.html

Cytat:
Napisał dorob62 Zobacz post
PS. Powstaje list do Oddziałów z prośbą o podanie namiarów na ogary.
Powodzenia! Odziały są bardzo chętne do współpracy
Przeczytany 14-11-2008, 11:19   #4
dogaja
Ja jaKO ŚCIgacz
Moderator

dogaja's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Gosia i Zagraj Zobacz post
Kolejna baza ogarów? Bo jedna już powstawała...

http://msu.republika.pl/BROP/roczniki.html
A ta baza jest kompletna?
Nie wiem też, czy dobrze odczytałam intencje Dorob, ale myślałam, że chodzi jej również o ogary nierejstrowane, wyrejstrowane, nie-... coś tam... Czyli o faktyczne "pogłowie" ogarów.
Ale to byłoby potrzebne tylko w przypadku niezwiązkowych inicjatyw, planów itp., itd...
Przeczytany 14-11-2008, 12:12   #5
Gosia i Zagraj
Moderator

Gosia i Zagraj's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał dogaja Zobacz post
A ta baza jest kompletna?
Nie jest kompletna, dlatego napisałam "powstawała", a nie "powstała" , ale pewno możnaby z niej nieco skorzystać

Cytat:
Nie wiem też, czy dobrze odczytałam intencje Dorob, ale myślałam, że chodzi jej również o ogary nierejstrowane, wyrejstrowane, nie-... coś tam... Czyli o faktyczne "pogłowie" ogarów.
Ja myślę, że aby być dobrze zrozumianą, Dorob powinna swoje intencje jasno wyłożyć i wtedy, nie będziemy musieli ich indywidualnie odczytywać Ja np. nie wiem, czy chodzi jej również o ogary NN

Cytat:
Ale to byłoby potrzebne tylko w przypadku niezwiązkowych inicjatyw, planów itp., itd...
Przeczytany 16-11-2008, 09:51   #6
dorob62

Domyślnie Wyjaśnienia

Witajcie Od kilku miesięcy mam ogara i jako nowicjusz postanowiłam dowiadywać się o rasie jak najwięcej. Szukałam spisu ogarów i ludzi, którzy się nimi zajmują. Ku mojemu zdziwieniu okazało się, że nie tylko nie ma pełnej kompletnej bazy (choć oczywiście znam bazę o której mówicie) tyle że z niej nic tak naprawdę nie wynika.. Tam są urodzone psy i nieistniejące hodowle i tak naprawdę mimo ogromnego spisu wiem tyle samo ile wcześniej. Znalazłam rodzeństwo mojego Nemroda.. ale nic poza tym. A przecież że miał rodzeństwo wiedziałam wcześniej. Nie wiem czy jasno tłumaczę.. ale taki mam tu ruch w interesie, że czasem trudno mi to objąć.
Jako wariatka postanowiłam COŚ zrobić w sprawie bazy danych ogarów
O co mi chodzi???
A no o to by spisać maksymalnie wiele ogarów, WSZYSTKICH. Nie interesuje mnie czy on jest NN, KW, czy ma TYLKO metrykę i nic poza tym.....Czy ma worek dyplomów i medali. Chcę wiedzieć gdzie one są i chcę poznać ich wspaniałych właścicieli. Nie interesuje mnie suchy spis ile szczeniaków.. chcę stworzyć żywą bazę, taką w której będzie kontakt do właściciela.
Marzy mi się by robić zloty ogarów, by na wystawach lub klubówkach spotykać się także towarzysko.
Co do współpracy,,, niestety na oddziały nie ma co liczyć.. wiem to , ale przecież najważniejszy jest czynnik ludzki i każdy z nas ma znajomą Panią Zosię czy Pana Waldka i można poprosić podpytać.... Nie o kontakt ale o ilość choćby w danym oddziale a potem zacząć szukać. W oddziałach informacje są... tragiczne....
Co do klubu..... nic nie powiem....
Niektórzy z nas znają się, niektórzy słyszeli.... czasem ktoś spotka ogara na urlopie....
W bazie którą buduję jest nie za dużo jeszcze psów ale dobijam do 70 I mam czas... powolutku , powolutku....
Moja prośba więc jest taka...
NAPISZCIE NA OGARPOLSKI@poczta.onet.pl i podajcie dane o które proszę. na każdy list odpiszę i odpowiem na każde pytanie
Podajecie ten adres pocztą pantoflową znajomym ogarkom
Może się uda.....
Ja tam jestem pełna entuzjazmu I będę walczyć
Pozdrawiam WSZYSTKIE ogary i ich właścicieli
Będę akcję nagłaśniać w mediach.... a na razie wklejam informacje na wszystkie znane fora i na rożne komunikatory ( np. na naszą-klasę). Wiem że nie będzie łatwo.. bo i w tym środowisku nie ma zgody.. NIESTETY.. ale cóż.. bez przeciwności nie byłoby tak ciekawie
Chodzi mi o wszystkie ogary, także i takie, które nie figurują w oddziałach ( z różnych powodów. Chcę po prostu wiedzieć ile NAPRAWDĘ JEST tych psów w Polsce!!!
Zapraszam też na forum gdzie prowadzę najbardziej ożywioną agitację:
www.ogarkowo.pl
Co do bazy która istnieje... powiedzcie?? Co z niej wiadomo???? Wiecie jak dotrzeć do suki, reproduktora? Wiecie który pies w Polsce a który za granicą? Któ®y żyje a który za Tęczowym mostem już.....Ja nic nie wiem!! Choć oczywiście podziwiam pracę.
Dziękuję za zainteresowanie]Dorota I Nemrod KW
Przeczytany 16-11-2008, 18:57   #7
dogaja
Ja jaKO ŚCIgacz
Moderator

dogaja's Avatar

Domyślnie

Jesssssuuu… Poczułam wiatr na twarzy, włosy mi się rozwiały, bo ktoś tu śmignął…
Jednak zaryzykuję i krzyknę w tamtą stronę, gdzie mignęła mi już tylko jakaś pięta:
„Witam w Klubie Stukniętych!”.
Dorob, widzę, że podążasz niewidzialnym śladem swoich licznych poprzedników.
Na ścieżkach jednak pozostawiamy swój zapach (co ogary wiedzą najlepiej), więc można z tego skorzystać. Sądzę poza tym, że jako człowiek kierujesz się również zdroworozsądkowym podejściem do sprawy, a KAŻDY, kto tak robi, dochodzi w końcu do tego samego wniosku, że znajomość choćby przybliżonej liczby ogarów i możliwość łatwego dotarcia do ich właścicieli są niezbędne, jeśli myśli się o hodowli psów, w tak małej populacji, gdzie nie ma prawa obowiązywać zasada: „każden sobie rzepkę skrobie”, ponieważ za błędy jednych – płacą inni.
Więc Ci tego nie gratuluję, bo inteligencja to dopust boży, a nie Twoja zasługa.
Jeśli jednak zloty właścicieli ogarów są Twoim głównym celem to… to bardzo się zdziwię.
Bo oczywiście liczba ogarów to punkt wyjścia.

Wysłałam Ci wczoraj e-mail’a i – w miarę możliwości pomogę. Jeśli będziesz miłą a sprytną dziewczynką i zmobilizujesz nie tylko ogaromaniaków, których rzesze są zawsze gotowe do pomocy (przynajmniej póki im zapał nie ostygnie) lecz także szare eminencje – to już widzę sztandar, który zatykasz na szczycie tej góry na którą się skrabiesz!
Ale nie daj sobie zrobić wody z mózgu! Mózg nie służy jako naczynie na wodę!

A ja, tymczasem, będę dmuchać w tę stronę, gdzie mignęła mi Twoja pięta, jeśliby wiatr osłabł w Twoich żaglach. Wiem też, że - chociaż to trochę wstyd – zawsze jeszcze można chwycić za pagaje…
Przeczytany 18-11-2008, 21:07   #8
dorob62

Domyślnie

Hihihihi
Piękny post……
No ja jestem szurnięta ale już oberwałam po "łapkach" i to od kogo??? od ogarowców. Okazuje się że ilość ogarów w Polsce powinna być owiana tajemnicą.. a ich właściciele powinni chodzić w czapkach uszankach by ich nikt nie rozpoznał. Jakaś paranoja!!!!!
Uważam, że właściciele ogarów to super ludzie (przynajmniej ci których poznałam i to w realu czy to w sieci) choć oczywiście stram się przenieść znajomości wirtualne w świat realny. Na ulicy darłam się ostatnio za facetem z ogarem i on nie wiedział że jest forum ogarowe (facet w wieku nieinternetowym) i był zdziwiony że ktoś na niego zwrócił uwagę...W sumie nie wyprowadzałam go z błędu bo uwagę moją zwrócił nie on a pies
Być może moja "głupia" (tak, tak.. też słyszałam) akcja nie przyniesie oczekiwanych przeze mnie rezultatów.... ale na pewno poznam nowych super ludzi i ich wspaniałe psy.
Oczywiście szybko nie siądę na laurach... będę jako ta siłaczka....i mam już namiary na kolejne 3 ogarki "niezrzeszone" nigdzie....
I tak kropla do kropli.. i może coś z tego będzie....
Staram się uprosić klub o to by mnie dopuścili do aktualizacji danych na stronie i tak jestem uzależniona od internetu.. więc.. może się przydam...
No to tyle o moim zakręceniu
dziękuję za dobre słowo
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Tryb wyświetlania

Zasady pisania postów