Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Rasy > Grupa VI > Ogary polskie

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 29-03-2008, 18:46   #1
dogaja
Ja jaKO ŚCIgacz
Moderator

dogaja's Avatar

Miasto: Karkonosze
Domyślnie 50 Lat Powojennej Historii Ogarów (1959 - 2009)!

Wiem, że pewnie towarzystwo się niedzielnie porozjeżdżało, ale już teraz rzucam temat do rozważań: kombinujemy z Kubą Ż. na boku (proszę: żadnych śmichów-chichów , bo tylko w społecznej i słusznej sprawie!), żeby w przyszłym roku zorganizować uroczystości, z okazji okrągłego 50-tego jubileuszu ściągnięcia, przez Piotra Kartawika, pierwszych po wojnie Ogarów Polskich z Kresów do Wrocławia. To był przecież początek historii, z którą jesteśmy teraz związani!

A to, że do Ciebie, Bea, telefonowali, po reportażu, ludzie z Wrocławia, jak mówiłaś, chcący ażeby było znowu więcej ogarów w tym mieście, gdzie wszystko się zaczęło – też wpisuje się w tę sprawę.

Rozmawiałam o tym z Elżbietą, z domu Kartawik, najmłodszą z córek Piotra Kartawika, która – mimo potwornych oporów wewnętrznych do ujawnienia się – byłaby jednak skłonna wziąć w tym udział!
To dopiero początek niespodzianek, ale nie wszystko na raz.
Co Wy na to? Macie jakieś pomysły? Zastanówmy się wspólnie, jak to zorganizować i kiedy dokładnie? Czy przyjąć jakąś umowną datę, czy mam dokładnie ustalić, kiedy to było, to znaczy – kiedy Kartawik przemycił pierwszego psa? A może niech ważny będzie tylko rok, a zrobimy fetę, przy okazji wrocławskiej wystawy psów?
Przeczytany 03-04-2008, 18:50   #2
bea100

bea100's Avatar

Miasto: Warszawa
Domyślnie

Uważam- że to super pomysł- BRAWO- jestem za jak najbardziej. Wszak 50 lecie to nie w kij dmuchał...a myśleć należy JUŻ!!!

Uważam, że warto zobić fetę przy wystawie we Wrocku 2009- by to nagłośnić jak najbardziej.

Można wydać broszurę dla ludności Wrocka (czy ulotkę) i rozdawać podczas parady bo mój pomysł to:
zorganizować PARADĘ OGARÓW w Śródmieściu Wrocławia (na Starówce?) a raczej POWRÓT OGARÓW PO 50 LATACH DO WROCŁAWIA ( widzę to jako nasz wspólny spacer z ogarami/ nas np w uroczystych strojach "sarmackich"- u mnie wypożyczenie z operetki warszawskiej do wyboru do koloru na parę dni kontusza kosztuje grosze) lub mundurach myśliwych (bo i ich mamy w swoim gronie), można poprosić myśliwych by szli w galowych mundurach przodem i nam zagrali na hejnałówkach, można nagłośnić we Wrocławskich ( i nie tylko) mediach by ludność Wrocławia wiedziała o paradzie, można pod koniec parady złozyć wspólny uroczysty wieniec od nas na grobie Piotra Kartawika (uważam, że można nawet załatwić by wyjątkowow parę ogarków tam wpuścili na cmentarz i można zagrać naszemu majorowi nad grobem na hejnałówce...)...to tylko tak parę pomysłów mam na szybko...
Wystawa kończy się ok 15tej, więc można wszystko zorganizować po niej...uważam, że Miasto nam przyklaśnie i pomoże...a Pani Elżbieta Kartawik (z rodziną) będzie naszą ozdobą i będzie szła w paradzie w pierwszym rzędzie...

I co Wy na to?
A może ktoś ma jakieś inne pomysły?

Ostatnio edytowane przez bea100; 03-04-2008 o 19:18
bea100 jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 03-04-2008, 19:07   #3
dogaja
Ja jaKO ŚCIgacz
Moderator

dogaja's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał bea100 Zobacz post
...a Pani Elżbieta Kartawik będzie naszą ozdobą i będzie szła w paradzie w pierszym rzędzie...

I co Wy na to?
A może ktoś ma jakieś inne pomysły?
Może nawet 3 panie, z domu Kartawik?...

Dzięki, Bea, za głos w dyskusji. Że nagłośnimy sprawę w mediach – to jasne. Będziemy bardzo głośno szczekać i trąbić. Gdzie się da. Mamy, na szczęście, jeszcze sporo czasu, więc różne, nawet ciężkie do ugryzienia a interesujące pomysły – mogą wypalić.
Dostałam wczoraj jeszcze jedną ciekawą propozycję od Kuby, ale to poważna sprawa, więc bez głębokiego namysłu nad nią nie chcę jeszcze o tym pisać.
Przeczytany 03-04-2008, 19:28   #4
bea100

bea100's Avatar

Domyślnie

Uważam, że powinnaś napisać- wszystkie propozycje powinny być tutaj zamieszczone...wtedy wspólnie złapiemy consensus i wszystko przedyskutujemy i wybierzemy najlepsze pomysły...w końcu jest nas tu trochę ...a co parę głów to nie jedna
Przeczytany 03-04-2008, 19:36   #5
dogaja
Ja jaKO ŚCIgacz
Moderator

dogaja's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Uważam, że powinnaś napisać- wszystkie propozycje powinny być tutaj zamieszczone...wtedy wspólnie złapiemy consensus i wszystko przedyskutujemy i wybierzemy najlepsze pomysły...w końcu jest nas tu trochę ...a co parę głów to nie jedna
Ale to raczej do mnie było , chociaż, poniekąd w związku ze sprawą. Więc muszę to przemyśleć. To większe przedsięwzięcie... hmmm... logistyczne. Gdyby co, to później będzie potrzebna pomoc wielu osób. Dałam tylko sygnał, że ludzie zastanawiają się nad tym naszym ukochanym "ogarstwem", chociaż niekoniecznie już piszą.

O wszystkich pomysłach nadających się do burzy mózgów będziemy pisać od razu!
Przeczytany 03-04-2008, 20:09   #6
bea100

bea100's Avatar

Domyślnie

No tak...a póki co tak sobie gadamy INO WE DWIE
Przeczytany 04-04-2008, 23:01   #7
Żaneta

Żaneta's Avatar

Miasto: Nawojowa/Wrocław
Wyślij wiadomość przez GG do Żaneta
Domyślnie

Cytat:
No tak...a póki co tak sobie gadamy INO WE DWIE
No to ja się dołączam Myślę, że to świetny pomysł
Oczywiście służę pomocą
Przeczytany 04-04-2008, 23:14   #8
dogaja
Ja jaKO ŚCIgacz
Moderator

dogaja's Avatar

Domyślnie

Cieszę się, Żaneto. A nawet powiem więcej: nie wyobrażam sobie tego bez Ciebie!
Mam nadzieje, że stopniowo uda się zaktywizować środowisko, bo to przecież nie byle jaka okazja i wielkie święto.
Myślę, że – zważywszy na spory zapas czasu – uda nam się przegadać nawet wariackie pomysły (gdyby się takie pojawiły!), bo często z nich właśnie rodzą się najciekawsze idee.
Piszcie, co Wam wpadnie do głowy, bez oporów.
Przeczytany 05-04-2008, 08:57   #9
bea100

bea100's Avatar

Domyślnie

Dałąm linka do tematu/forum panu Wojtkowi od Ergo Suma Poszły w Las- uważam, że wszyscy wrocławscy ogarowicze powinni się zaangażować (jest jeszcze Kasia od Rewii i Lambarosa i może Arek od Agara by się także włączył )
Przeczytany 05-04-2008, 12:23   #10
dogaja
Ja jaKO ŚCIgacz
Moderator

dogaja's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Dałąm linka do tematu/forum panu Wojtkowi od Ergo Suma Poszły w Las- uważam, że wszyscy wrocławscy ogarowicze powinni się zaangażować (jest jeszcze Kasia od Rewii i Lambarosa i może Arek od Agara by się także włączył )
Świetnie, ale Ty pędzisz, Babciu Ogórkowa, tak, że mi kapcie poranne pospadały... Piszesz już o organizacji czegoś, co nie ma ani planu ani... komitetu organizacyjnego, który spokojnie może być gdańsko-rzeszowski, a pracujący na finiszu... wrocławskimi rękoma.
Ja tylko proponuję na razie dyskusję o kształcie takich obchodów...
Przeczytany 05-04-2008, 12:44   #11
bea100

bea100's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał dogaja Zobacz post
...Mam nadzieje, że stopniowo uda się zaktywizować środowisko, bo to przecież nie byle jaka okazja i wielkie święto.
...
Piszesz-masz...ja...aktywizuję stopniowo

Narzędzia wątku
Tryb wyświetlania

Zasady pisania postów