Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Rasy > Grupa VI > Ogary polskie

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 24-10-2007, 22:04   #1
weszynoska

Domyślnie żywienie ogara

Ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć wiarygodnych danych dotyczących żywienia ogara, proszę o podpowiedź.

Ile suchej karmy dajecie swoim ogarom, do tej pory daję Diunie gotowane, ale troche mam dość a ona wiecznie głodna ....

I jakiej ????? Myślę nad Acaną, z góry zaznaczam , że na Royala dla wszystkich psów mnie nie stać .
weszynoska jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 24-10-2007, 22:26   #2
Gosia i Zagraj
Moderator

Gosia i Zagraj's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał weszynoska Zobacz post
Ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć wiarygodnych danych dotyczących żywienia ogara, proszę o podpowiedź.
Myślę, że ogar, podlega takim samym prawidłom żywieniowym, jak i inne psy tej wielkości Oczywiście z uwzględnieniem trybu życia jaki prowadzi, ale tu to już raczej chodzi o ilość

Cytat:
Napisał weszynoska Zobacz post
Ile suchej karmy dajecie swoim ogarom, do tej pory daję Diunie gotowane, ale troche mam dość a ona wiecznie głodna ....

I jakiej ????? Myślę nad Acaną, z góry zaznaczam , że na Royala dla wszystkich psów mnie nie stać .
poczytaj tu: http://psiakosc.com/forum/showthread.php?t=95&page=3

Ja ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że sucha się raczej nie sprawdziła, gotowane jest super
Przeczytany 25-10-2007, 12:40   #3
weszynoska

Domyślnie

Nooo dzięki

Ja wiem, że w necie jest tych informacji od groma i ciut , spodziewałam się odpowiedzi typu' ja daję 45 deko i jest ok " , albo mojemu trzeba sypnąć 60 deko ....
No nic, najwłaściwiej będzie zacząć od większej dawki , zobaczyć ile zjada, czy zostaje i jak wygląda....
O ile wogóle będzie zjadać
weszynoska jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 26-10-2007, 00:28   #4
dogaja
Ja jaKO ŚCIgacz
Moderator

dogaja's Avatar

Miasto: Karkonosze
Domyślnie

A moje ogary były i są prawie wyłącznie na suchej karmie (bo czasem im gotuję), ale z najwyższej półki i nie mam najmniejszych problemów z ich zdrowiem i witalnością. Polecam tę samą stronę, na której dyskutowaliśmy o żarełku, co Gosia.
Jeśli chcesz gotować, bo masz czas i potrafisz odpowiednio dobrać proporcje składników - to świetnie!
Pamiętaj jednak, że pies powinien odchodzić "od stołu" z lekkim uczuciem głodu, tak jak człowiek. Zapasiony ogar to bardzo przykry widok, a żarłoki z nich niekiepskie. Nie martw się, że na jeden posiłek suchej bardzo dobrej karmy składa się mało krążków - ona jest bardzo energetyczna i zwykle dobrze trawiona (mało "odpadów"). A na Psiakostce dużą wiedzę na temat gotowanego żarełka dla psów ma Puli: proporcje składników jej gotowanego jedzenia są podobne do tego, które jest w Orijenie, którym ja karmię swoje psy i ma to swoje uzasadnienie w najnowszych badaniach naukowych.

P.S. Węszynosko, cieszę się,. że do nas dobiłaś.
Przeczytany 31-10-2007, 18:04   #5
Ania W

Domyślnie

Ja gotuję i o karmach suchych wiem niewiele ale znam też właścicieli ogarów, którzy chwalą sobie Acanę. Poza tym trudno chyba podać jedną dawkę dla każdego psa, bo to chociażby zależy od tego jaki tryb życia prowadzi, ile ma ruchu.
Muszę się też godzić z Dogajką, że nadwaga u ogarków jest przykra, a poza tym(mam wrażenie ) coraz częstsza...I wcale nie trudno doprowadzić do takiego stanu bo ja np.nie wyobrażam sobie , żeby Bard coś zostawił w misce...No chyba, że są to płucka z którymi raz zrobiliśmy eksperyment ale pies spojrzał z takim wyrzutem(po czym zaczął je wyjmować z miski przednimi ząbkami),że więcej nie było takich prób
Ania W jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 31-10-2007, 21:49   #6
Largo

Domyślnie

My karmimy suchą karmą ilością taką jak zapisana w tabeli na opakowaniu.
Co do Acany w naszym przypadku się nie sprawdziła. Largo po niej robił bardzo luźne stolce. Później się dowiedzieliśmy, że jednym ze składników Acany są mielone kości i one mogą podrażniać układ pokarmowy. Ot taki delikates z naszego Largo.
Largo jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 02-11-2007, 12:52   #7
bea100

bea100's Avatar

Miasto: Warszawa
Domyślnie

Ja jestem babcia "starej daty" i gotuję. Daję jogurt i ser i zioła i oleje i miody i sok z malin i tran itd itd. Na susz moje sukę kręcą nosami. Poza tym śpię z nimi, a zapaszek psa karmionego suszem mi przeszkadza. Ja tam uważam, że każdy robi co uważa i nikogo nie krytykuję ale postawcie (dowolnemu ) psu gotowane i suche...ciekawa jestem co wybierze?
Węszynoska: będzie Ci trudno przestawić z normalnego jedzenia na chrupki- odwrotnie zawsze i natychmiast- ale w drugą stronę możesz mieć problem.

Narzędzia wątku
Tryb wyświetlania

Zasady pisania postów