Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Rasy > Grupa X

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 26-06-2007, 22:25   #31
carragan
Hag...

carragan's Avatar

Domyślnie

Sorka,jak mniemam Bozia oczy dała,więc wystarczy udać się na wystawę i popatrzeć,a następnie wysunąć wnioski...Gwarantuję,że łatwo przychodzą na myśl...

W kwestii wiedzy to "od groma i jeszcze trochę" jest na charcim forum...
carragan jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 26-06-2007, 22:26   #32
wolfi

wolfi's Avatar

Miasto: Między swymi
Domyślnie

Cytat:
Tylko skąd ja mam wiedzieć która hodowla z tych wielu o których piszesz bazuje na niewiedzy ?
To musisz ocenić sama . a żeby mieć własne zdanie musisz sporo poczytać i poobserwować .

Cytat:
Rozmawiałam jak dotad z trzema hodowcami. Wszyscy pięknie opowiadali o swoich psach
To żadna sztuka - pięknie opowiadać o swoich psach.
A co dowiedziałaś się od nich wilczarzach, o rasie ..?
Z tego co piszesz wynika, że niewiele.
A jakie podali Ci źródła -skąd czerpać informacje o rasie wilczarz irlandzki ?

Cytat:
Jak to więc jest? Skąd mam wiedzieć kto jakim jest? Do kogo się zwrócić ? Kto powie mi prawdę i kto ją zna?
Sama musisz do tego dojść.
Polecam Charcie Forum i dział o wilczarzu.
Dyskusje i wypowiedzi niektórych osób są bardzo kształcące w kwestii wiedzy o rasie , genetyce, zdrowiu wilczarzy i podejściu hodowlanym.
Przeczytany 27-06-2007, 11:18   #33
carragan
Hag...

carragan's Avatar

Domyślnie

A tak w ogóle wracając na chwilę do tematu hodowli... Sorka,pytasz jakich "hodowców" nie polecamy... ? W sumie mogę powiedzieć,że na pewno nie polecamy "hodowców",którzy bazują/chcą bazować na psach m.in.z kozińcem...

A jeśli mowa o charcim forum to może podaj swojego nicka i datę kiedy się zarejestrowałaś,a ja napiszę do administratora tamtego forum i zamelduję o Twoim problemie.W końcu trzeba sobie pomagać wzajemnie,prawda ?
Przeczytany 27-06-2007, 13:27   #34
Sorka

Domyślnie

Dzięki ! :-) Juz sobie poradziłam.Mój nick to Duśka.Wczoraj późnym wieczorem przygarnięto mnie do grona charciarzy :-) .Czytam dziś od rana -strasznie tego dużo!
Nie bardzo wiem o czym piszecie tutaj. Jestem nowa więc nie wiem który ma koziniec a który jest płochliwy, a który chory na kardiomiopatie i który właściciel postanowił go rozmnażać.Jak się ma odwagę krytykować to niech to będzie konsekwentne nie sądzicie? Jaki ma cel takie pisanie? Tak może napisać każdy.Konkretne hodowle, konkretne psy.
Nie znam hodowli Polskich.Tak jak pisałam wcześniej zostałam zaproszona do jednej, ale jak sama ta pani mówiła hodowcą póki co nie jest i nie wie czy kiedykolwiek nim zostanie.Dowiedziałam się od niej najwięcej.Dowiedziałam się o rasie, o chorobach, na co zwrócić uwagę przy zakupie szczeniat, o temperamencie wilczarzy .Spotkanie było bardzo miłe.Spotkałam jeszcze jedną osobę w Krakowie która miała wilczarza.Niestety pies ten umarł na raka kości wieku 7 lat i, że był bardzo płochliwy, a jego rodzeństwo -jeden szczeniak mieszkający w Krakowie umarł na białaczkę w bardzo młodym wieku. Jest też hodowla gdzieś na Hucie chyba, która miała szczeniaki, ale w Związku Kynologicznym mało o niej wiedzą.Dostałam namiary, ale trudno się z właścicielem skontaktować.
Rozmawiałam z hodowcami z Polski , ale czułam się jak intruz, który zadaje za dużo pytań a nie chce teraz kupić szczeniaka, więc tylko zawracam głowę. Przyznam się, że zniechęciło mnie to bardzo tak samo jak to, że na tym forum ma się odwagę krytykować a nie pisze się konkretów. Nie znam hodowli, nie wiem kto kim jest i gdzie są dobrzy a gdzie źli.
Widzę, ze sama muszę rozpoznać się "w terenie" sama, bo krytyką to wiele człowiekowi nie przekażecie.Można chyba pisać o zdrowiu o wilczarzach bez słów krytyki pod adresem hodowców czy nie mozna?
No chyba, że piszemy na konkrenych przykłądach czego tu nie widzę.
Co z tym Klubem? Ile jest zarejestrowanych wilczarzy w Polsce?
Pozdrawiam i miłego zycze!
Sorka jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 27-06-2007, 17:03   #35
wolfi

wolfi's Avatar

Domyślnie

A czego ty oczekujesz Sorka ?
Podania nazwisk, telefonów, kontaktów..?
Pisania,że pani X rozmnaża wilczarze z linii obciążonych mocno epilepsja a pani Y karmi bułką z mlekiem jako pożywne śniadanko, a pani Z uzywa w hodowli lękliwych wilczarzy...?
O takie informacje o wilczarzach Ci chodzi..?
To są informacje i opinie o OSOBACH.

Tak, piszemy o tym co nieprawidłowe, piszemy ogólnie, że tak się zdarza, że trzeba na to zwrócic uwagę.
Podałam Ci polskie źródła, z których wiedzę o wilczarzach i takze zwiazanych z nimi osobach( poprzez ich własne wypowiedzi ) możesz czerpać.
Reszta należy do Ciebie.

Dodane po 47 minutach:

Cytat:
Zostałam "zaproszona" -ze wskazaniem linku tu przez wolfi i carragan.Nie wiem jaki miałyscie w tym cel, ale widzę, że niepotrzebnie tu weszłam.
Jeszcze większa krytyka wszystkiego co związane z wilczarzami niż na forum :

http://psiakosc.mojeforum...der=asc&start=0

a może tam sie dopiero rozkręcacie ?
Jak to jest, że tak "otwarcie" krytykujecie innych, a gdy mowa o Waszych psach pada słowo "wara" ?
Gdzie tu logika
Widze jedno, po wnikliwej lekturze forum wilczarzowo-charciego, że wiedzy na temat wilczarzy nie chce poznać z Waszego punktu widzenia.Jeszcze się zarażę tą złośliwością
Krytyka, krytyka i jeszcze raz krytyka i złość.Na kogo Wy się tak złościcie? Skąd w Was tyle jadu?
Jestem pod nieustajacym wrażeniem, że przez niecałą dobę obecności na CF w dziale Wilczarz, który ma 8 stron, zdążyłaś sobie wyrobić zdanie.
Duśka, Sorka a na Dogomanii jaki miałaś nick ?

Cytat:
Trafiłąm tu z dogo,
Przeczytany 27-06-2007, 21:42   #36
Sorka

Domyślnie

Zbyt wiele jak dla mnie. Tak jak napisałam na forum charcim, żałuję, że kiedykolwiek was poznałam.To co mozna tam przeczytac woła o pomste do nieba.To jak szkalujecie ludzi , brak słów.
Sorka jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 27-06-2007, 21:48   #37
wolfi

wolfi's Avatar

Domyślnie

No więc - pod jakim nickiem wystepowałaś na Dogo ?
Przeczytany 27-06-2007, 21:59   #38
carragan
Hag...

carragan's Avatar

Domyślnie

Sorka w pełni podzielam Twoje odczucia,tyle że w stosunku do Ciebie... I to bynajmniej nim jeszcze się na CF pojawiłaś,ale to inna bajka... A teraz EOT i wracamy do tematu wilczarzy,a personale wycieczki odkładamy na bok.

Fotorelacja z ringu WI na wystawie międzynarodowej w Krakowie :

http://picasaweb.google.pl/cerigen/W...odowaKRAKW2007
Przeczytany 28-06-2007, 11:40   #39
wolfi

wolfi's Avatar

Domyślnie

Cytat:
No więc - pod jakim nickiem wystepowałaś na Dogo ?
Czyżby pytanie było za trudne ?
Przeczytany 28-06-2007, 20:46   #40
Brave Heart

Brave Heart's Avatar

Domyślnie

Witam Wszystkich...wreszcie dotarłam.
Widzę, że tu także jest milutko...jak zwykle
Brave Heart jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 28-06-2007, 20:58   #41
carragan
Hag...

carragan's Avatar

Domyślnie

Witamy kolejną niepokorną maupę szkalującą ludzi...
Przeczytany 28-06-2007, 20:59   #42
wolfi

wolfi's Avatar

Domyślnie

Witamy Braevuska i jego niewolnicę [smilie=be mine!.gif]
Przeczytany 28-06-2007, 21:07   #43
Frida

Domyślnie

Witam z moim wilczarzem Roninem.
Frida jest wylogowany/a   Zacytuj