Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Rasy > Grupa specjalna - kundelki

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 01-06-2007, 22:34   #61
Loona
Moderator

Loona's Avatar

Miasto: Pabianice
Domyślnie

Nie widzę sensu odróżniania jednych od drugich... Podział na kundelki i mieszańce jest sztuczny i niepraktyczny. Nie będę się pytać na ulicy ludzi czy to kundelek czy mieszaniec, bo popatrzą na mnie (słusznie zresztą) jak na głupią

Dodane po 28 minutach:

I pozostaje jeszcze jedna kwiestia... Co gdy nie wiem kim byli rodzice moje pieska? Jak mam na niego mówić? Miksokundelek?
Loona jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 03-06-2007, 16:06   #62
Justys
^^

Justys's Avatar

Miasto: Miechów
Wyślij wiadomość przez GG do Justys
Domyślnie

U mnie w książeczce zdrowia wetka napisała rase "mix" a to nie prawda...Niki - kundelek to jest

PS:

Justys jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 05-06-2007, 12:15   #63
Cerber

Cerber's Avatar

Miasto: Włocławek
Wyślij wiadomość przez GG do Cerber
Domyślnie

Cytat:
Napisał Loona
I pozostaje jeszcze jedna kwiestia... Co gdy nie wiem kim byli rodzice moje pieska? Jak mam na niego mówić? Miksokundelek?
hehehe ja nie znam rodziców mojego kundela... znaczy znam matkę, ale ojca na oczy nie widziałam a mimo to jest kundel najbardziej rasowy kundel na świecie... moim zdaniem powinna być tylko jedna nazwa dla nierasowych psów i wtedy nie byłoby debat na temat, który pies jest mieszańcem, a który kundelkiem... dobrze mówię?

Pozdr. Luiza&Cerber&Mandala&...
Cerber jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 05-06-2007, 14:13   #64
marzenna79
Agentka KGB&CIA [*]

marzenna79's Avatar

Miasto: Gdynia
Wyślij wiadomość przez GG do marzenna79 Wyślij wiadomość przez MSN do marzenna79 Wyślij wiadomość przez Skype do marzenna79
Domyślnie

Cytat:
Napisał Cerber
Cytat:
Napisał Loona
hehehe ja nie znam rodziców mojego kundela... znaczy znam matkę, ale ojca na oczy nie widziałam a mimo to jest kundel najbardziej rasowy kundel na świecie... moim zdaniem powinna być tylko jedna nazwa dla nierasowych psów i wtedy nie byłoby debat na temat, który pies jest mieszańcem, a który kundelkiem... dobrze mówię?
Luizko, w sumie mówisz bardzo do rzeczy, bo tak powinno być.
Ale ja próbowałam choć troszkę zrozumieć intencje pani sędzi kynolog Kępki.
Ona na pewno nie chciała rozpętać burzy...

Sukces [*] 25.07.1996 - 01.04.2008 [*]

marzenna79 jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 09-06-2007, 18:42   #65
kasha
Guest

Domyślnie Re: KUNDELEK CZY MIESZANIEC ??????? - artykuł Agnieszk

Cytat:
Napisał marzenna79
Kundelki, czy Mieszańce ???????

Często na pieski nie rodowodowe mówimy "mieszańce" lub "kundelki". Jednak między nimi istnieje wyraźne rozgraniczenie.

MIESZANIEC jest wynikiem połączenia dwóch różnych ras, lub mezaliansu psa rasowego z suką niewiadomego pochodzenia, lub odwrotnie.

KUNDELEK jest rezultatem połączenia psów nieokreślonych ras, których przodkami były kundelki, ewentualnie mieszańce.
Ehh zgadzam się z tym.A na dogomanii się raz mądrzyli, ze kundelek a mieszaniec to to samo i mało co mnie nie zjedli jak wyrażałam swoje zdanie na ten temat
  Zacytuj
Przeczytany 11-06-2007, 03:50   #66
marzenna79
Agentka KGB&CIA [*]

marzenna79's Avatar

Wyślij wiadomość przez GG do marzenna79 Wyślij wiadomość przez MSN do marzenna79 Wyślij wiadomość przez Skype do marzenna79
Domyślnie Re: KUNDELEK CZY MIESZANIEC ??????? - artykuł Agnieszk

Cytat:
Napisał Haska
Cytat:
Napisał marzenna79
Kundelki, czy Mieszańce ???????

Często na pieski nie rodowodowe mówimy "mieszańce" lub "kundelki". Jednak między nimi istnieje wyraźne rozgraniczenie.

MIESZANIEC jest wynikiem połączenia dwóch różnych ras, lub mezaliansu psa rasowego z suką niewiadomego pochodzenia, lub odwrotnie.

KUNDELEK jest rezultatem połączenia psów nieokreślonych ras, których przodkami były kundelki, ewentualnie mieszańce.
Ehh zgadzam się z tym.A na dogomanii się raz mądrzyli, ze kundelek a mieszaniec to to samo i mało co mnie nie zjedli jak wyrażałam swoje zdanie na ten temat
Haska !!!
Wszyscy mają prawo wygłaszać swoją opinię.
Jedni uważają tak inni siak.
Często jest tak, że ile ludzi, tyle opinii....... Pozdrawiam.

Przeczytany 12-06-2007, 08:58   #67
kasha
Guest

Domyślnie

Tak Marzenko, ale obeszło by sie tam bez kłótni Mimo wszystko kocham ta cala dogomanie, nawet gdy wszyscy sie blotem obrzucaja
  Zacytuj
Przeczytany 12-06-2007, 11:01   #68
Anka

Anka's Avatar

Wyślij wiadomość przez GG do Anka
Domyślnie

Hm.. jeśli tak bardzo chcecie zrobić z kundla mieszańca to moim zdaniem mieszańcem może być tylko ten pies który pochodzi od dwóch różnych ras, ale... z papierami!

Pies bez rodowodu jest kundlem w typie rasy, ale nie jest rasowy, a żeby nazwać psa mieszańcem musi pochodzić od psów rasowych czyli z papierami..

Zresztą ja nie wiem o czym dyskusja.. znów wydziwiają ludzie, powiedzmy otwarcie że kundle są najgorsze jak ktoś wstydzi się powiedzieć że ma takiego psa.. :| i wtedy niech otwarcie mówi o swoim psie że jest mieszańcem... tykko niby jak to udowodnić..
Przeczytany 12-06-2007, 21:10   #69
kasha
Guest

Domyślnie

Nie każdy pies bez rodowodu jest kundelkiem. Jesli masz oboje rodzicow z rodowodem, ale nie sa wystawiani to szczeniaki nie "odziedzicza" rodowodu po rodzicach. A szczenię wtedy rasowe jest, nie?
  Zacytuj
Przeczytany 12-06-2007, 21:34   #70
Loona
Moderator

Loona's Avatar

Domyślnie

I tu się zaczyna propaganda r=r, która mówi rasowy=rodowodowy. Rodowód pozwala Ci stwierdzić przodków psa dużo wstecz, a bez rodowodu nie możesz być pewna czy psy które przedstawiono Ci za rodziców szczeniaka są nimi naprawdę, nie możesz za bardzo planować kolejnych kryć, bo jest duże ryzyko że skrzyżujesz psy spokrewnione... Brzmi jak teoria spiskowa, ale im więcej osób będzie ją popierało i rozprzestrzeniało, tym mniej psów będzie w pseudohodowlach i tym samym w schroniskach (efekt baaardzo długofalowy).
Przeczytany 13-06-2007, 23:22   #71
kasha
Guest

Domyślnie

Dla mnie te całe rodowody sa skomplikowane i chore z jednej strony
  Zacytuj
Przeczytany 13-06-2007, 23:41   #72
Loona
Moderator

Loona's Avatar

Domyślnie

Dlaczego?
Rodowód mówi Ci jakich pies miał przodków. To dla dobra rasy by można było wyselekcjonować osobniki z jak najlepszymi genami. Im więcej najlepszych genów zostanie przekazane następnym pokoleniom tym lepiej dla rasy. A gdy rodowodu brak łatwo można doprowadzić do krycia krewniaczego, które prowadzi do mniej lub bardziej poważnych zmian genetycznych.
Przeczytany 14-06-2007, 17:24   #73
marzenna79
Agentka KGB&CIA [*]

marzenna79's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Anka
Hm.. jeśli tak bardzo chcecie zrobić z kundla mieszańca to moim zdaniem mieszańcem może być tylko ten pies który pochodzi od dwóch różnych ras, ale... z papierami!

Pies bez rodowodu jest kundlem w typie rasy, ale nie jest rasowy, a żeby nazwać psa mieszańcem musi pochodzić od psów rasowych czyli z papierami..

Zresztą ja nie wiem o czym dyskusja.. znów wydziwiają ludzie, powiedzmy otwarcie że kundle są najgorsze jak ktoś wstydzi się powiedzieć że ma takiego psa.. :| i wtedy niech otwarcie mówi o swoim psie że jest mieszańcem... tykko niby jak to udowodnić..
Anka, a jak ja mam na prawdę mieszańca ???????
To co ??? Mam mówić kundel czy mieszaniec, gdy pragnę podkreślić jego pochodzenie...
Strasznie to wszystko jest zagmatwane i zakręcone.

Przeczytany 14-06-2007, 22:34   #74
Loona
Moderator

Loona's Avatar

Domyślnie

Dlatego nie widzę sensu takiego podziału i postuluję o darowanie sobie i używania terminów "kundelek" i "mieszanieć" zamiennie
Przeczytany 17-06-2007, 10:33   #75
Simon84

Domyślnie

Cytat:
...a jak ja mam na prawdę mieszańca ???????
To co ??? Mam mówić kundel czy mieszaniec, gdy pragnę podkreślić jego pochodzenie...
No właśnie, ja także mam mieszańca 100 %.
Uważam, że jednak jest mieszańcem.

Narzędzia wątku
Tryb wyświetlania

Zasady pisania postów