Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Rasy > Grupa specjalna - kundelki

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 30-01-2010, 17:14   #31
delie
tweedowa

delie's Avatar

Miasto: Zgłobice
Wyślij wiadomość przez GG do delie
Domyślnie

Cytat:
Napisał Seiti Zobacz post
Zostawiłam ją bo u nas raczej nikt nie wypuszcza samych psów, a ona nie pozwalała psom na dochodzenie do niej. Rozważałam uśpienie ich i zostawienie 1 albo 2 żeby mleko ściągnęły, tylko nie wiem czy będę wstanie zabrać jej małe ( będzie ryk). Na usg jeszcze za wcześnie z tego co mi wiadomo po mies ciąży, czyli jeszcze troszkę. To mieszaniec ONka z dogiem.
Oj odkladaj pieniądze, odkładaj. Na przyszłość lepiej. Nie będzie żadnych sexpresowych spacerów Czy uśpić je czy nie, musisz sama wybrać, ja nie miałabym serca, ale pewno poprosiłabym kogo innego.
Dobry pomysł, z zostawianiem małych, bo ryku wtedy takiego strasznego nie bedzie, ale jak nie znajdzie się właściciel? jesteś w stanie je zatrzymać? A odnośnie tego zabierania małych, zostawisz sukę z dwoma, reszte weźmiesz i po kłopocie.
Nie że nie jestem jakaś uczuciowa, ale już wolałabym uśpić, niż wrzucić do stawu Dlatego ... dlatego mam psy ;] Niewykastrowane, ale pilnowane, nie tak jak niektóre. Wyobraźcie sobie, że suka przyszła sama do Deliosa Przyszła, bo nie ogrodzone, ale ona "nie ucieka" Tłumaczcie sobie, tumaki. Wziełam sunie na smycz, przed całym zamieszaniem, wyeksportowałam do domu, klnąc na włascieciela. Nie ładnie wiem, ale nie będzie mnie potem osądzał, że psa nie pilnuje.
delie jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 30-01-2010, 18:49   #32
Blow

Blow's Avatar

Miasto: Gdynia/Olsztyn
Wyślij wiadomość przez GG do Blow
Domyślnie

Seiti, jest coś takiego jak zastrzyk poronny ale istnieje spore prawdopodobieństwo wystąpienia ropomacicza za jakiś czas.
Jak można ciekającą sukę zostawić....NIC tego nie tłumaczy
zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Blow jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 30-01-2010, 20:48   #33
Seiti

Miasto: Łódź
Smutności

wiem że idiotka ze mnie ale na prawdę mi do głowy nie przyszło. W sumie to się zaczynam zastanawiać czy ktoś tego specjalnie nie zrobił(ale to może tylko moja paranoja). o zastrzykach czytałam ale ropomacicze mnie przeraziło i zrezygnowałam. jednego chciałabym zatrzymać na stałe ale mój chłopak się nie zgodzi może jakbym błagała na kolanach. Teraz to tylko czekanie...gorzej jak się oszczeni w nocy...wtedy nie wiem czy jej zabiorę. Wg moich obliczeń powinien to być piątek 12 marca. I tak należą mi się baty za moją głupotę. w nocy mnie prześladuje jej pisk jak ją...ekhm. http://psiakosc.com/forum/images/icons/icon9.gif
Seiti jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 31-01-2010, 21:07   #34
delie
tweedowa

delie's Avatar

Miasto: Zgłobice
Wyślij wiadomość przez GG do delie
Domyślnie

Cytat:
Napisał Seiti Zobacz post
wiem że idiotka ze mnie ale na prawdę mi do głowy nie przyszło. W sumie to się zaczynam zastanawiać czy ktoś tego specjalnie nie zrobił(ale to może tylko moja paranoja). o zastrzykach czytałam ale ropomacicze mnie przeraziło i zrezygnowałam. jednego chciałabym zatrzymać na stałe ale mój chłopak się nie zgodzi może jakbym błagała na kolanach. Teraz to tylko czekanie...gorzej jak się oszczeni w nocy...wtedy nie wiem czy jej zabiorę. Wg moich obliczeń powinien to być piątek 12 marca. I tak należą mi się baty za moją głupotę. w nocy mnie prześladuje jej pisk jak ją...ekhm. http://psiakosc.com/forum/images/icons/icon9.gif
E tam zaraz idiotka. Stało się. Lepiej błagaj tego chłopaka, już teraz ...
delie jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 01-02-2010, 17:56   #35
Seiti

Domyślnie

Nie wiem jaki mógłby być argument, zwłaszcza że on nie lubi psów(tylko kto ją dokarmia). Nie wiem jaki musiałby być szczeniak żeby go ujął. Ale nie poddam się
Przeczytany 03-02-2010, 10:44   #36
Anka

Anka's Avatar

Wyślij wiadomość przez GG do Anka
Domyślnie

Ja na rozmnażania psów sie nie znam, ale zastanawia mnie jeden fakt, czy aby suka zaszła w ciaże psy muszą się "zakleszczyć" ? bo chyba by nie zdązyły gdybyś tylko wskoczyła do sklepu?
Przepraszam za tak banalne pytanie, ale za rozmnażanie psów to ja się nie biorę moja cieczki jeszcze nie ma, ale nigdy nie zostawiłabym jej pod sklepem z cieczką czy też bez niej...
Przeczytany 03-02-2010, 11:48   #37
Seiti

Domyślnie

Wyskoczyłam jak usłyszałam jej pisk i w tym momencie się szczepiły. Oby nie była, to był późny dzień cieczki ale jednak...teraz się boi zostawać pod sklepem.
Przeczytany 03-02-2010, 16:40   #38
Anka

Anka's Avatar

Domyślnie

to zrób USG wtedy bedziesz wiedziała czy jest czy nie ...
Przeczytany 03-02-2010, 16:48   #39
Seiti

Domyślnie

Muszę poczekać na jakąś kasę i zrobić ale także uzgodnić w razie czego co dalej. Suki zazwyczaj szczenią się wieczorami i jak ja mam jej zabrać małe
Przeczytany 03-02-2010, 17:48   #40
Anka

Anka's Avatar

Domyślnie

kasa kasa, ale za uspienie szczeniat rowniez sie płaci....
Przeczytany 03-02-2010, 21:18   #41
Seiti

Domyślnie

Wiem o tym, niestety nikt niczego za darmo nie zrobi.
Przeczytany 04-02-2010, 10:51   #42
Anka

Anka's Avatar

Domyślnie

to wiadomo i biorąc pod swój dach jakiegokolwiek zwierzaka trzeba zdawać sobie z tego sprawę ....
Przeczytany 04-02-2010, 13:46   #43
Seiti

Domyślnie

tak, ok tylko moja sytuacja się zmieniła. Miałam 17 lat jak ją wzięłam, moja mama i babcia mi pomagała a teraz obie nie żyją a na świecie pojawił się mój synek.
Przeczytany 04-02-2010, 14:55   #44
Blow

Blow's Avatar

Miasto: Gdynia/Olsztyn
Wyślij wiadomość przez GG do Blow
Domyślnie

Seiti a może macie jakiegoś przystępnego weterynarza, który przeprowadziłby sterylkę(jeśli suka zaciążyła to aborcyjną, jak nie to itak Wam to ułatwi życie na przyszłość) a koszta rozłoży na raty?
Jak mi wypadały nagłe duże wydatki wet. bo psa trzeba było na cito na stół kłaść i nie dysponowałam w danej chwili kilkuset złotymi, w klinice nie mieli nic przeciwko spłacie w nieokreślonym terminie, kiedy będę mogła.Na wstępie dałam tyle ile mogłam a później to już kwestia ludzkiego zaufania bo tam bywam naprawdę rzadko i wcale nie musiałam się znów kiedykolwiek pojawić...
zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Blow jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 04-02-2010, 15:05   #45
Anka

Anka's Avatar

Domyślnie

Wiem że sytuacje zyciowe często się zmieniają, ale nie masz od kogo pozyczyc?> Bo tak szczerze powiedziawszy utrzymanie TAK DUZEGO psa i to w ciązy, plus szczepienia szczeniąt to wyjdzie tyle co sterylizacja ... nie wiem czym karmisz psa, ale suka w ciazy potrzebuje o wiele lepszego jedzenia .... a im wiekszy pies tym wieksze wydatki ...

Narzędzia wątku
Tryb wyświetlania

Zasady pisania postów