Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Rasy > Grupa specjalna - kundelki

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 03-08-2008, 00:12   #16
hellga

hellga's Avatar

Domyślnie

Boże, widzisz i nie grzmisz.......
Przeczytany 03-08-2008, 15:21   #17
furciaczek

furciaczek's Avatar

Miasto: Londyn
Wyślij wiadomość przez GG do furciaczek
Domyślnie

Powiem szczerze... widziałam juz wiele ale to zwaliło mnie z nóg... tragedia po prostu tragedia
Przeczytany 04-09-2008, 12:38   #18
mnisiaa

mnisiaa's Avatar

Domyślnie

...gdyż było by jeszcze więcej niechcianych psich mordek, które cierpia przez ludzi!! Moje skromne zdanie.
mnisiaa jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 09-10-2008, 10:47   #19
Pysia
Niufomaniaczka

Pysia's Avatar

Miasto: Sarnów
Wyślij wiadomość przez GG do Pysia
Domyślnie

http://pies.onet.pl/15108,19,24,szcz...u,artykul.html tutaj o psach z niewiadomym pochodzeniem ...
Pysia jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 11-12-2008, 00:24   #20
Jurek

Jurek's Avatar

Miasto: Opolskie
Wyślij wiadomość przez GG do Jurek
Domyślnie

Myślę, że szczerość to podstawa, miałem wspomnieć Rexa, psa z czasów dziecięcych, dla mnie ideał psa, wygląd zachowanie... rasa debeściak. Druga strona medalu to odpowiedzialność za pupili, spada na nas "wyprostowanych"
Jurek jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 20-01-2009, 16:33   #21
fizoboy

fizoboy's Avatar

Miasto: Leszno
Domyślnie

Dziecko, kup sobie tamagotchi. Może nawet kilka sztuk (po jednym za każdego sprzedanego psa). Będziesz mogła prowadzić bez kosztową, humanitarną hodowlę.
Sam miałem w życiu tylko kundle, ale wiem że z domem dla nich nie jest łatwo.
fizoboy jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 20-01-2009, 17:56   #22
Zorlis

Zorlis's Avatar

Wyślij wiadomość przez GG do Zorlis
Domyślnie

Pardon, jaki jest sens odgrzebywania akurat tego tematu...?
Zorlis jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 19-11-2009, 14:12   #23
omnia

Domyślnie

Cytat:
Napisał Zorlis Zobacz post
Pardon, jaki jest sens odgrzebywania akurat tego tematu...?
temat może zaczęty durnowato, ale sam nie głupi, problem w tym, że pewnie ci, ktorzy powinni zrozumieć dlaczego nie powinno rozmnażać kundelków, na to forum nie zajrzą.
Moje oba psy sa kastrowane i zaskoczyło mni jedno - jak wielu "miłosników" psów było zaskoczonych, że zostały wykastrowane. Co gorsza - weterynarzom tez zdarzylo się zapytać: po co? Sterylizacja suki, jak najbardziej. Kastracja psów - mniej.
a przeciez kastracja samca jest prostsza i mniej zagrozona powikłaniami niż sterylizacja samicy.
jestem bardzo przeciwna rozmnażaniu kundelków, choc to wspaniałe psiaki. ale tym bardziej nie zasługują na pobyt w schroniskach
omnia jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 19-11-2009, 15:53   #24
Zorlis

Zorlis's Avatar

Domyślnie

Omnia, pytając o sens odgrzebywania wątku, miałam na myśli dopisywanie postów w wątku, którego założycielka-prowokatorka została dawno temu zbanowana
Stosunek Psiakościaków do rozmnażania psów nierasowych jest oczywisty

Cytat:
Napisał omnia
problem w tym, że pewnie ci, ktorzy powinni zrozumieć dlaczego nie powinno rozmnażać kundelków, na to forum nie zajrzą
Fakt. Są ludzie (przykład "skwerkowych babć", które raczej po necie nie śmigają ), którzy rozmnażają psy z "nieuświadomienia", że tak powiem, kierujący się wciąż stereotypami w stylu "suka dla zdrowia musi mieć przynajmniej raz szczeniaki, a pies sobie ulżyć"; inna kwestia, że niektórych da się od tego odwieść, inni wiedzą lepiej
Przeczytany 18-01-2010, 00:01   #25
delie
tweedowa

delie's Avatar

Miasto: Zgłobice
Wyślij wiadomość przez GG do delie
Domyślnie

Niestety skwerkowe babcie są czasem i lepsze od niekumatych właścicieli, którzy tworza nowe "włochate rasy" bo na kundelkach z krótką sierścią trudniej zbić kesz. Wiem bo mieszkam na wsi. Tutaj panuje zasada - Albo dla kasy, albo dla psa. Wielokrotnie powtarzane było, że suka nie musi mieć młodych - o dziwo dotarło do niektórych. Teraz niestety PILNUJĄ! czemu niestety? bo nie sterylizują suk, nie kastrują psów, tylko pilnują. A jak takowy przypadek się stanie, psy nie trafiają do schorniska. Są topione lub zostawiane w lesie (bo koło takiego mieszkamy, niestety też koło stawu) To dzisiejsza nasza, wsiowa kultura to stworzyła, i nikt juz nie sprawi, że ludzie przestaną "załatwiać sprawy w worku" :angryy:
delie jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 29-01-2010, 15:15   #26
Seiti

Miasto: Łódź
Domyślnie

Słuchajcie możliwe że mogę mieć problem. Jakiś czas temu moja suka miała cieczkę i została wykorzystana pod sklepem(do głowy mi nie przyszło że może ją jakiś zgwałcić pod sklepem). I teraz jest pytanie czy jest w ciąży czy nie i co zrobić jeśli jest. Uśpić? Czy je odchować, znaleźć im domy i się martwić czy nie dzieje im się krzywda w dalszym życiu? Chciała ją poddać sterylizacji ale wet zażądał 400-500 zł a nie miałam skąd tyle odłożyć, ale teraz pójdę do pracy i odłożę kasę. Do autora postu: dziecko czy zdajesz sobie sprawę że możesz zapełniać schronisko? jaką masz pewność że nie potraktują ich jak przedmiotu i nie wyrzucą jak im się znudzi? pogratulować sumienia.
Seiti jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 29-01-2010, 15:36   #27
Zorlis

Zorlis's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Seiti Zobacz post
Słuchajcie możliwe że mogę mieć problem. Jakiś czas temu moja suka miała cieczkę i została wykorzystana pod sklepem(do głowy mi nie przyszło że może ją jakiś zgwałcić pod sklepem).
- Do głowy by mi nie przyszło zostawiać cieczkującą sukę na dworze, bez opieki

Cytat:
Do autora postu: dziecko czy zdajesz sobie sprawę że możesz zapełniać schronisko? jaką masz pewność że nie potraktują ich jak przedmiotu i nie wyrzucą jak im się znudzi? pogratulować sumienia.
- Autor postu jest już od dawna zbanowany, a sam ten wątek powinien być dawno zamknięty; bez sensu - każdy nowy użytkownik go odświeża
Przeczytany 29-01-2010, 15:46   #28
Seiti

Domyślnie

Musiałam wejść do sklepu, to był moment. Nie wiem skąd ten pies się wziął, właściciela nie było. Przepraszam, więcej nie będę pisać w tym wątku.
Przeczytany 29-01-2010, 20:42   #29
Pika
Złośliwa
Moderator

Pika's Avatar

Miasto: w kosmosie
Wyślij wiadomość przez GG do Pika Wyślij wiadomość przez Skype do Pika
Domyślnie

Cytat:
. I teraz jest pytanie czy jest w ciąży czy nie i co zrobić jeśli jest. Uśpić? Czy je odchować, znaleźć im domy i się martwić czy nie dzieje im się krzywda w dalszym życiu? Chciała ją poddać sterylizacji ale wet zażądał 400-500 zł a nie miałam skąd tyle odłożyć, ale teraz pójdę do pracy i odłożę kasę. Do autora postu: dziecko czy zdajesz sobie sprawę że możesz zapełniać schronisko? jaką masz pewność że nie potraktują ich jak przedmiotu i nie wyrzucą jak im się znudzi? pogratulować sumienia.
Nie powiem nic, na temat zostawienia cieczkujacej suki samej pod sklepem
Stało się.. mozesz zrobić USG i sparwdzić, czy nie ma płodów i pomyśleć co dalej.
Można zrobić sterylkę aborcyjną, ale nie masz kasy na ten zabieg, jak piszesz.
Można jej pozwolić urodzić i uśpić ślepe szczeniaki i to natychmiast po urodzeniu odebrac jej i zawieźć do weta. Mozna jej zostawić z jednego-dwa co najwyżej, ale musisz im znaleźć dobre domki i oddać, albo jednego zostawić sobie
Duża to suczka? Pytam, bo często duże suczki rodzą spore mioty
Przeczytany 30-01-2010, 10:04   #30
Seiti

Domyślnie

Zostawiłam ją bo u nas raczej nikt nie wypuszcza samych psów, a ona nie pozwalała psom na dochodzenie do niej. Rozważałam uśpienie ich i zostawienie 1 albo 2 żeby mleko ściągnęły, tylko nie wiem czy będę wstanie zabrać jej małe ( będzie ryk). Na usg jeszcze za wcześnie z tego co mi wiadomo po mies ciąży, czyli jeszcze troszkę. To mieszaniec ONka z dogiem.
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Tryb wyświetlania

Zasady pisania postów