Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Rasy > Grupa specjalna - kundelki

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 20-11-2007, 12:43   #31
Pika
Złośliwa
Moderator

Pika's Avatar

Miasto: w kosmosie
Wyślij wiadomość przez GG do Pika Wyślij wiadomość przez Skype do Pika
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mokka Zobacz post

Za to Lełonek, ho, ho, mało kto wierzy, że on nierasowy, mówią, że ściemniam. A jak jeszcze defiluję z nim po wystawie, koleś wystrojony w wypasione komplety ROGZa , to nikogo nie oszukam .

Leon Zawodowiec, nawet pozy wystawowe przyjmuje
Przeczytany 28-01-2008, 14:46   #32
Deirdre
Dido-Zachary-Tarja

Deirdre's Avatar

Miasto: podmadrytewo ;)
Domyślnie

Ponieważ oburzyło mnie porównanie Talki do grzywca naszukałam sie fotek ogolonych dwu grzywek dla porównania. I żeby nie było niejasności - oburzenie dyktowane przekonaniem że Talka jedyna w swoim rodzaju i do nikogo być podobna nie moze!

Przede wszystkim Talka jest wyższa, ma masywniejsze, wysportowane ciałko, zupełnie inny ruch i włos o ile mnie oczy nie pomylają na pewno o wiele twardszy! Niestety obie grzywki na focie troszkę podtuczone, dla porównania na samym dole fota nagusa we właściwej i typowej dla grzywca szczuplusiej sylwetce.

Cytat:
Napisał Evelina Zobacz post

Fotki grzywek wykonane przez właścicielkę grzywki jaśniejszej.

Ostatnio edytowane przez Deirdre; 24-03-2008 o 23:44
Deirdre jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 28-01-2008, 21:16   #33
Evelina
Administrator

Evelina's Avatar

Miasto: Podparyżewo
Domyślnie

Cytat:
Napisał Deirdre Zobacz post
Ponieważ oburzyło mnie porównanie Talki do grzywca

Kiedys krzywo na grzywce patrzylam. Tzn trochę jak na dziwolągi
No ale z czasem sie wzrok przyzwyczaił i juz inaczej je odbieram, co nie zmienia faktu, ze mieć takowego bym chciała.
Cytat:
naszukałam sie fotek ogolonych dwu grzywek dla porównania.
Sluchaj, serio, one sa ogolone ? Ja myslalam, ze takie sa z natury Przynajmniej niektore.
Cytat:
I żeby nie było niejasności - oburzenie dyktowane przekonaniem że Talka jedyna w swoim rodzaju i do nikogo być podobna nie moze!
Strasznie Cie Deirdre lubię, wiesz?
Cytat:
Przede wszystkim Talka jest wyższa, ma masywniejsze, wysportowane ciałko, zupełnie inny ruch i włos o ile mnie oczy nie pomylają na pewno o wiele twardszy! Niestety obie grzywki na focie troszkę podtuczone, dla porównania na samym dole fota nagusa we właściwej i typowej dla grzywca szczuplusiej sylwetce.
Ona wbrew pozorom ma mieciutki wlos. Prawie jak pudle tyle ze sie nie skreca a jedynie jest lekko falujący.
Ooo, przypomnialo mi sie, ze wetka w schronisku skąd ja braliśmy, podejrzewała mieszankę z bichonem. I to sie potwierdza, przynajmniej jesli chodzi o miekkosc jej wlosa.
Ona ma tez dluzsze sztywniejsze wlosy. Calkiem podobnie jak maine coony.

Kurcze, przyjrzalam sie dokladniej, (zmienilam nieco kolejnosc fotek) i o ile nigdy bym nie podejrzewała, ze pierwszy grzywek jest ogolony, o tyle w przypadku pozostalych widac, ze sa juz nieco "odrosniete".
To jak to w koncu jest. Standard przewiduje goliznę, czy dokładną "ogoliznę"?
Cytat:

Fotki grzywek wykonane przez właścicielkę grzywki jaśniejszej.
Gdy w przypływie nadgorliwości obleciałam grzbiet Talki maszynka 3 mm, zrobiła sie z lekka fioletowa. Okazalo sie, ze cala jest pokryta kolorowymi "plamami".
Wyglądała jakby ja ktoś poobijał Powiedzialam sobie nigdy wiecej 3mm

Evelina jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 28-01-2008, 22:28   #34
Deirdre
Dido-Zachary-Tarja

Deirdre's Avatar

Miasto: podmadrytewo ;)
Domyślnie

Ajjjjjjjjjjjjjj, napisałam maila tak jakby każdy wiedział wszystko o grzywkach! Przepraszam! I już tłumaczę.

Z grzywcami to jest tak że one są w dwu wersjach:

Hairless - czyli bezwłosa - włos ma w większej ilości tylko na glowie, końcach łap i ogonku. Włos sam w sobie jest dość sztywny ale bez przesady i zawsze powinien być prosty. I każdy nawet mocno zarastający HL (hairless) nie ma podszerstka. Z zarastaniem jest tak że jedne HL mają dwa, trzy włoski na korpusie inne tak wiele że wyglądają po zapuszczeniu jak wyłysiały biedaczek (wyłysiały na tułowiu bo grzywę ma wtedy imponującą!). Te nadprogramowe nie dające uroku włosy na tułowiu i pyszczku się goli. Tak samo jak babskie nogi czy męskie policzki. Przykładem jest ten piesek o białej grzywie w mailach wyzej.

Powderpuff - wersja całkowicie owłosiona - włos okrywowy stanowczo miękciejszy i czasem falisty przy skórze co widać u obu ogolonych PP (powderpuffek) i zawsze powinien mieć podszerstek - czasem gęstszy czasem rzadszy, zależy od egzemplarza. Na wystawę PP absolutnie powinny być owłosione - goli sie tylko pyszczki i szyjki (jak u pudla mówiąc ogólnie, bez wnikania w różnice) oraz uszy jeśli są stojące. Natomiast na użytek domowy, wygodny, wiele osób goli PP "na łysola" czyli dokładnie tak jak te dwie panienki pokazane dla porównania z Talką.

Dlatego napisałam że się naszukałam fotek ogolonych grzywek - mało kto chwali się fotami ogolonych PP

Ja osobiście lubię grzywce w każdej wersji - takie zboczenie - pokochałam tę rasę od pierwszego wejrzenia gdy zaczęłam szukac psa małego, miękkowłosego i niepudla. Yorkowcy zrazili mnie swoim podejściem do tematu psa niepapilotowanego. Grzywce mają urok i styl, a także miękki włos (pp) no i nóżki dłuższe niż biszonki i maltanki co mi się osobiście bardzo podoba.

Dziękuję za lubienie Evelino. Ja przepadam naprawdę za Talką za jej niepowtarzalność i urok osobisty!

Czy we Francji bichon mówi się też na maltańczyki? W Hiszpanii tak co mnie czasem konfunduje. I właśnie maltany to najczęście kundlone tu pieski niestety - właśnie wtedy mają taki włos jak piszesz - niby miękki przeplatany na plecach twardszym włosem.

No i powtarzam raz jeszcze (bo jadę z odpowiedziami po kolei) - pierwszy biały grzywek jest HL, ogolony maszynka do golenia z pojedyńczych włosków, dodatkowo mocno opalony bo to fota z lata, zimą jest bladziutki.
Foty kolejne - dziewczynki to powderki ogolone maszynką do strzyżenia na krótko ale nie na łyso - w tej chwili obie już odrosły

Talka pewnie ma skórę centkowaną tak jak ta grzyweczka hairleska, może troszkę mniej? Geeralnie to swiadczy o tym ze pies jest extrim white piebald - skrajnie łaciaty - i te kropki to resztki niełaciatej skóry, z tym, że melanina "nie sięga" do cebulek i pies w efekcie jest praktycznie biały (biały to kolor łaty!) To datego maltańczyki i westy są białe, mają czarne poduszeczki i śluzówki. Często też mają czarne kropki na skórze co widać dobrze gdy są mokre.

na koniec podam strone do chińskiego rejestru do podstrony znajomej hodowli. Możesz sobie pooglądać dzieci grzywaczkowe, podrostki i dorosłe w obu wersjach włosa. Jedna sunia Pandora's Secret - na jednej focie jest ogolona, pozostałe raczej są bez zmian PP na "HL"
http://www.chinesecrested.no/en/regi...dow+White.html

uffffffffff, mam nadzieję że kundelki wybaczą mi ten przydługi wykład

Ostatnio edytowane przez Deirdre; 28-01-2008 o 22:48
Deirdre jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 29-01-2008, 11:25   #35
Evelina
Administrator

Evelina's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Ajjjjjjjjjjjjjj, napisałam maila tak jakby każdy wiedział wszystko o grzywkach! Przepraszam! I już tłumaczę.
Ja troche o nich wiem, ale nigdy nie systematyzowałam swej wiedzy, bo nie bylo mi to specjalnie potrzebne

Cytat:
Hairless - czyli bezwłosa - włos ma w większej ilości tylko na glowie, końcach łap i ogonku. Włos sam w sobie jest dość sztywny ale bez przesady i zawsze powinien być prosty. I każdy nawet mocno zarastający HL (hairless) nie ma podszerstka. Z zarastaniem jest tak że jedne HL mają dwa, trzy włoski na korpusie inne tak wiele że wyglądają po zapuszczeniu jak wyłysiały biedaczek (wyłysiały na tułowiu bo grzywę ma wtedy imponującą!). Te nadprogramowe nie dające uroku włosy na tułowiu i pyszczku się goli. Tak samo jak babskie nogi czy męskie policzki. Przykładem jest ten piesek o białej grzywie w mailach wyzej.
Teraz, załapałam. Czytałam, że czymś są jednak pokryte, ale że się je goli jakoś mi umknęło
A na wystawie więcej szans ma wygolony, czy naturalny?
W każdym razie golasy nie dla mnie Za dużo skakania kolo nich. Bo, a to za zimno, a to za słonecznie, jak nie pryszcz to udar słoneczny.

Cytat:
Powderpuff - wersja całkowicie owłosiona - włos okrywowy stanowczo miękciejszy i czasem falisty przy skórze co widać u obu ogolonych PP (powderpuffek) i zawsze powinien mieć podszerstek - czasem gęstszy czasem rzadszy, zależy od egzemplarza. Na wystawę PP absolutnie powinny być owłosione - goli sie tylko pyszczki i szyjki (jak u pudla mówiąc ogólnie, bez wnikania w różnice) oraz uszy jeśli są stojące. Natomiast na użytek domowy, wygodny, wiele osób goli PP "na łysola" czyli dokładnie tak jak te dwie panienki pokazane dla porównania z Talką.
Taka wersja jest o wiele fajniejsza.

Cytat:
Dlatego napisałam że się naszukałam fotek ogolonych grzywek - mało kto chwali się fotami ogolonych PP
Dzieki
A czemu ludzie sie nie chwala ogolonymi?

Cytat:
Ja osobiście lubię grzywce w każdej wersji - takie zboczenie - pokochałam tę rasę od pierwszego wejrzenia gdy zaczęłam szukac psa małego, miękkowłosego i niepudla. Yorkowcy zrazili mnie swoim podejściem do tematu psa niepapilotowanego. Grzywce mają urok i styl, a także miękki włos (pp) no i nóżki dłuższe niż biszonki i maltanki co mi się osobiście bardzo podoba.
Tak jak napisalam, grzywki owlosione tez mi sie podobaja.
Jako, ze ja zupelnie nie licze sie z opinia innych jesli chodzi o wyglad mojego psa , gdybym sie zdecydowala na yorka tez pewnie bym była zadowolona.
Mam znajomych, Polakow zreszta, ktorzy maja malutkiego yoreczka. Do jego pielegnacji podchodzą bardzo pragmatycznie. Ciach nożycami i juz.
Psiaczek jest przeuroczy. Taka mała małpeczka, przesłodka i pięknie wychowana.

Cytat:
Dziękuję za lubienie Evelino. Ja przepadam naprawdę za Talką za jej niepowtarzalność i urok osobisty!
Mam Ci przekazac "hauhauki" od Talki

Cytat:
Czy we Francji bichon mówi się też na maltańczyki? W Hiszpanii tak co mnie czasem konfunduje. I właśnie maltany to najczęście kundlone tu pieski niestety - właśnie wtedy mają taki włos jak piszesz - niby miękki przeplatany na plecach twardszym włosem.
Bichon u Francuzow ma kilka wariantow. Tak jak tutaj
O ile nie myle ras maltańczyk dla Francuzow to bichon maltais.
Czyli jest podobnie jak w Hiszpanii i tez sa czesto kundlone.
Bichonki sa popularnymi pieskami, bo małe, miłe w dotyku, nie sprawiające wielu problemów, i w sumie łatwe w pielęgnacji.
Jak się nie pojdzie do fryzjera można sobie z jego okrywą poradzić samemu.
Prawde mówiąc, biorąc Talke nie mialam pojecia, ze Francuzi maja słabość do małych, białych psów.
Trafiłam na nia, zakochałam się od pierwszego wejrzenia i jest.
Przypuszczam, ze przyszła na świat jako celowa krzyżówka, bo jest popyt na wszelkie mieszanki z bichonami, dającymi nieduże psy. Wychodzi na to, ze jest tak jak w Hiszpanii.

A propos bichon maltais, była Pani prezydentowa (Chirakowa), ma bichonka maltańskiego

Cytat:
Talka pewnie ma skórę centkowaną tak jak ta grzyweczka hairleska, może troszkę mniej? Geeralnie to swiadczy o tym ze pies jest extrim white piebald - skrajnie łaciaty - i te kropki to resztki niełaciatej skóry, z tym, że melanina "nie sięga" do cebulek i pies w efekcie jest praktycznie biały (biały to kolor łaty!) To datego maltańczyki i westy są białe, mają czarne poduszeczki i śluzówki. Często też mają czarne kropki na skórze co widać dobrze gdy są mokre.
http://harriet.555.pl/galerie/dusia/images/dusia_9.jpg
To dokladnie przypadek Talki. Jak jest bardzo krotko ostrzyzona i mokra wyglada podobnie jak psiak na zdjeciu. Za wyjatkiem uszek, ktore ma leżące.
Bedac szczeniorkiem miala uszy prawie jak maly goldenek.

Cytat:
na koniec podam strone do chińskiego rejestru do podstrony znajomej hodowli. Możesz sobie pooglądać dzieci grzywaczkowe, podrostki i dorosłe w obu wersjach włosa. Jedna sunia Pandora's Secret - na jednej focie jest ogolona, pozostałe raczej są bez zmian PP na "HL"
http://www.chinesecrested.no/en/regi...dow+White.html

uffffffffff, mam nadzieję że kundelki wybaczą mi ten przydługi wykład
Grzywki mialam okazje podziwiac na D. Zaglądałam czasem do galerii resuruss.
Ciagle jestem pod wrazeniem tej fotki zrobionej przez nią.

Przeczytany 30-01-2008, 10:11   #36
Evelina
Administrator

Evelina's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Au naturel, zarośnięty jak pan spod budki nie ma szans - to tak jakby pójść z potarganym i zapuszczonym pudlem na wystawkę. To konkurs piekności i trzeba być wygolonym - jak na francuskiej plaży
To jeszcze bardziej nie dla mnie.
Cytat:
Chyba że pytasz o HL i PP - nie ma różnicy - startują razem na 1 ringu a sędzia powinien rzetelnie oceniać budowę a nie obecność włosa na korpusie u PP lub wielkość grzywy u HL. Niestety różnie bywa
Pytalam o te ktore moga zarosnac jak pan spod budki

Cytat:
A ile skakania wokół powderka! Czesać trzeba i kąpusiać
Jak sobie tak czytam co psom mozna robic (jakies kapiele, czesania, golenia, trymowania ) to az sie dziwie, ze mam psiaka.
Pies dla mnie musi byc prawie samoobslugowy

Cytat:
A ja okrutnie nie lubię jak na może i podstawowe pytania zostaję zjechana z góry na dół i potraktowana jak przygłup. No bo powiedz sama czy ktoś lubi usłyszeć "poszukaj sobie na sieci charakterystyki rasy" zamiast usłyszeć osobistych wypowiedzi na temat tego czy owego.... A jak jeszcze zapytałam naiwnie czy zdarzają się krótkowłose yorki rugowane z hodowli bo przecież te 200 parę lat temu one miały krótszy włos i może takie cuda się zdażają (tak sobie myślałam więc i zapytałam) to mnie zjedli z butami. A ponieważ myślałam o psie dla siebie ale tez jednocześnie na wystawy to odwróciłam się na pięcie. Nie podoba mi się atmosfera wokół yorczego ringu okropnie!
No widzisz, jaki pies taki pan. Mowia, ze yorki sa charakterne
Te przykre doswiadczenia dotycza polskojezycznych wielbicieli rasy, czy Hiszpanie tez tak maja?
Cytat:
no faktycznie: maltan, bolonczyk, hawańczyk i friese - czyli standart do popsucia za małe pieniądze, ehhhhhhhhhhhhhhh
Nie wiem czy za male. Napewno mniejsze niz w przypadku rasowych psiakow, ale wcale nie małe.
Poza tym nie sadze, zeby sie krzyzowkom krzywda dziala.
Standard rzecz wzgledna, grunt zeby psiaki mialy szczęśliwe życie.
Nie mam akurat zdjecia z krzyzowkami, ale jesli sie wezmie pod uwage faktem, ze psy NON LOF to jednak kundle, bo non lof oznacza brak rodowodu, to ceny nie sa takie malutkie. Krzyzowki, o wiele tansze nie sa.
Mnie osobiscie zupelnie nie przeszkadza, ze te psy nie maja rodowodu
Informacja jest jasna. Nie ma zadnych niedomowien.

Cytat:
No jako celowa krzyżówka "celowo" trafiła do schronu. Ale w sumie dla niej skończylo się to dobrze - trafiła do Ciebie!! Tylko jej pozazdrościć!
Talka, zanim ja wzielam byla w schronie zaledwie od pieciu dni. Trafila tam w świetnej formie tak fizycznej jak i psychicznej. Zsocjalizowana, spokojna, ufna. Miala ok 2,5 miesiaca.
Ktos ja znalazl i przytargal do schronu.
Nie ma co biadolić bo źle w schronie nie miała. Schron taki, ze mucha nie siada

Od razu zastrzegam, ze jakość schronu nie jest regułą.
W momencie podjęcia decyzji o wzieciu psiaka ze schronu wiedziałam, ze będzie to schron państwowy.
Pierwszy pies, pierwsze tego typu doświadczenia. Mialam, byc moze nieracjonalne, przekonanie, ze w takim miejscu nikt nie będzie mi kitu wciskał, cala procedura adopcji odbedzie sie zgodnie z prawem itd.

Talka mieszkała w calkowicie odizolowanym od innych psow duzym pomieszczeniu z wielkim oknem. To byl jeszcze niezagospodarowany pokoj biurowy.
W ciagu tych kilku zaledwie dni zostala przebadana, odrobaczona, odpchlona, zaszczepiona i zrobiono jej tatuaz.
Zgodnie z ustawami powinna w nim poczekac dwa tygodnie aby była adoptowalna.
Zabierajac ja po pieciu dniach musialam sie liczyc z faktem, ze w tym czasie zadzwonią ze schronu z informacja, ze odnalazł sie właściciel i będą musiała ja oddac
Na szczescie nic takiego nie nastapilo
Cytat:
Czy uwierzysz że ten biały nagi grzywek jako dziecko był agouti!? Większa część grzywy i ogona miał w brązowo-czarnym włosie. I zjaśniał do bieli, zostalo kilka ciemnych włosów na ogonie.
Zebym ja wiedziala co to znaczy?
Cytat:
Nie jestem pewna ale chyba to przytoczone zdjęcie to jest ten sam pies co z mojego przykładu. Trudno mieć pewność gdy się psa nie zna osobiście
Ress robi ładne zdjęcia, ma dużo czasu i cierpliwości. No i chyba w podforum grzywców wiedzie palmę pierszeństwa we wstawianiu ilości fot, po prostu trudno nie znać jej zdjęć
Calkiem mozliwe, ze to grzywce resuruss.
Ladne zdjecia robi trzeba jej to przyznac

Przeczytany 30-01-2008, 13:16   #37
jokada

jokada's Avatar

Miasto: w-wa, żoliborz
Domyślnie

jesli chodzi o kundlowatosc-rasowosć-wielkośc to i w druga strone też działa

moje małe na ogół jest skundlonym spanielem, tudzież mieszanka pekińczyka
Przeczytany 30-01-2008, 13:39   #38
APSA
bez Puni...

APSA's Avatar

Domyślnie

Cytat:
W ciagu tych kilku zaledwie dni zostala przebadana, odrobaczona, odpchlona, zaszczepiona i zrobiono jej tatuaz.
A to nie jest niebezpieczne dla psa? U nas mówią, że między odrobaczeniem i odpchleniem trzeba z tydzień - 10 dni poczekać, bo jedno i drugie osłabia organizm, a jak się zaszczepi osłabionego, to szczepionka może nie działać tak, jak powinna

Najbardziej samoobsługowe psy to średnio i krótkowłose. Ja moje tylko czeszę od przypadku, jak mi się przypomni - czasem raz na rok
Niestety one w kwestii wyżywienia też chętnie byłyby bezobsługowe, a na warszawskich osiedlach średniej wielkości pies mógłby spokojnie wyżyć na chlebie dla gołębi i różnych innych cudach
Przeczytany 30-01-2008, 16:09   #39
Behemot
MaSONIErka
Administrator

Behemot's Avatar

Miasto: Warszawa
Domyślnie

Cytat:
jesli sie wezmie pod uwage faktem, ze psy NON LOF to jednak kundle, bo non lof oznacza brak rodowodu, to ceny nie sa takie malutkie.
Kundle po kilkaset euro
To jednak oszustwo, a co najmniej manipulacja, bo na tabliczkach napisana jest nazwa rasy, więc przeciętny zjadacz chleba zwróci uwagę przede wszystkim na nią, a nie dopisek, że nie mają rodowodu Ciekawe, czy byłby na nie taki sam popyt, gdyby sprzedawcy zgodnie z prawdą napisali: Kundel, cena 750 euro
Już pomijam etyczną stronę rozmnażania kundli
Nie wiem, jak we Francji wyglądają schroniska, ale w Polsce to jeden wielki płacz i zgrzytanie zębów

Behemot jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 30-01-2008, 19:09   #40
Evelina
Administrator

Evelina's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Behemot Zobacz post
Kundle po kilkaset euro To jednak oszustwo, a co najmniej manipulacja, bo na tabliczkach napisana jest nazwa rasy, więc przeciętny zjadacz chleba zwróci uwagę przede wszystkim na nią, a nie dopisek, że nie mają rodowodu
Jakie oszustwo?
Prawo zezwala na taki zapis, sa na to specjalne rozporzadzenia. Gdyby prawo stanowilo inaczej, napisy bylyby inne.
Napisano, do jakiej rasy psiak podobny, napisano taka sama czcionka, ze nie ma rodowodu.
Wystawiony towar ma akurat taka cene. Nie podoba sie, idz gdzie indziej
W cenach podobnych do tych w sklepie mozna kupic u hodowcow psiaki z rodowodem.
Masz wybor.
Te psiaki sa drogie, bo chce zarobic na nich rowniez sklep, ktory, aby moc takim towarem obracac musi spelnic pewne wymogi dotyczace wyposazenia.
Chocby taki, ze szczeniaki powinny byc oswietlone naturalnym światłem.
Zdjecie ktore wstawilam wyzej pochodzi ze sklepu w moim miescie. Jest to duzy sklep ogrodniczy, ktory dopiero od niedawna zajal sie taka sprzedażą.
Zanim to nastapilo dobudowano jedno wielkie skrzydlo by dostac pozwolenie na taki handel.
Cytat:
Ciekawe, czy byłby na nie taki sam popyt, gdyby sprzedawcy zgodnie z prawdą napisali: Kundel, cena 750 euro Już pomijam etyczną stronę rozmnażania kundli
Mnie boli jedynie mnożenie bytów, ktore nie znajda domu.
Czy to kundel, czy rasowy wszystko jedno
A wracajac do cen tych psiaków. Życzyłabym sobie aby wszystkie kundle osiągały takie ceny.
Cytat:
Nie wiem, jak we Francji wyglądają schroniska, ale w Polsce to jeden wielki płacz i zgrzytanie zębów
Z choinki sie nie urwalam i wiem jak wyglądają polskie schroniska.
Z francuskimi tez jest rożnie. Ale generalnie jest jednak lepiej, kosztem usypiania dużych ich ilości niestety.

Pozniej jeszcze napisze nastepny post, ale teraz musze konczyc.

Przeczytany 30-01-2008, 19:22   #41
Behemot
MaSONIErka
Administrator

Behemot's Avatar

Miasto: Warszawa
Domyślnie

Cytat:
A wracajac do cen tych psiaków. Życzyłabym sobie aby wszystkie kundle osiągały takie ceny.
Z tym jednym się zgodzę: psy - i te rasowe, i kundle - powinny być drogie jak towary luksusowe, jakim przecież są
Nie chodzi mi o to, że kundel nie jest wart 750 euro.

Ale kupowanie psów nierasowych to nieme przyzwolenie na ich rozmnażanie
A sprzedawanie kundli pod etykietą rasowy bez rodowodu to IMO manipulacja i nieuczciwość (nie mająca żadnego związku z prawem).

Behemot jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 01-02-2008, 19:26   #42
Puli
Mopomaniaczka
Moderator

Puli's Avatar

Miasto: Kraków
Domyślnie

Cytat:
Pytalam o te ktore moga zarosnac jak pan spod budki
Polecam puli

Cytat:
Jak sobie tak czytam co psom mozna robic (jakies kapiele, czesania, golenia, trymowania ) to az sie dziwie, ze mam psiaka.
Pies dla mnie musi byc prawie samoobslugowy
Puli!

Narzędzia wątku
Tryb wyświetlania

Zasady pisania postów