Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Wszystko o psach > Pożegnania

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 25-11-2011, 23:15   #16
Szemrana
Małgorzata

Szemrana's Avatar

Miasto: Warszawa
Wyślij wiadomość przez GG do Szemrana
Domyślnie

wiem, tę opcję zostawię sobie gdyby jednak był mróz.
Nie dam jej na śmierdzącą stertę.
Przeczytany 25-11-2011, 23:35   #17
Blow

Blow's Avatar

Miasto: Gdynia/Olsztyn
Wyślij wiadomość przez GG do Blow
Domyślnie

Szemrana, tak to faktycznie wygląda, chyba nie tylko u Was.Na naszej Poliklinice ciała psów uwalane są na środku korytarza zaplecza-z tym, że pakuje się je do czarnych worków(sama nie wiem czy to mniej czy bardziej godne), z których gdzieniegdzie sterczały łapki małe i duże, puchate i nie lub wyzierało inne futerko jeszcze nie tak dawno ciepłe.Do worka poprzyczepiane karteczki-czy na prosektorium dla studentów czy może jednak nie(właściciel musi wyrazić zgodę).Zajmując się adopcyjnym dogiem codziennie skakałam nad takim stosem żeby się do niego dostać.

Nigdy nie oddałam zwierzęcia do utylizacji i też tego nie planuję zrobić.I faktycznie-zdarzało się kopać w gigantycznym mrozie, brr...Nic mi nie wiadomo na temat takiego cmentarza w okolicach Trójmiasta
zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Blow jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 25-11-2011, 23:59   #18
Alicja

Alicja's Avatar

Miasto: RYBNIK
Wyślij wiadomość przez GG do Alicja
Domyślnie

My Kamę zostawiliśmy u weta ...wtedy był mróz , zabrali Ją w czarnym worku , wet powiedział , że zostanie zakopana we wspólnym grobie. Nawet nie wiem gdzie , to był rok 1995.
Harley zmarł tak nagle , że nawet Cmentarz dla zwierząt który powstał przy rybnickim schronisku nie przyszedł mi do głowy . Wet proponował , ze ma faceta co go zakopie na polu ...zabrałam , pochowaliśmy na działce ....teraz jest to teren autostrady
O Ozzym na przyszłość myślę ... i nie wiem czy cmentarz dla zwierząt czy kremacja , tylko wszedzie daleko .
Oddanie do utylizacji jest straszne , wiem , bo Magda musiała oddać Clockworka jak zmarł rok temu ...
Alicja jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 26-11-2011, 01:28   #19
Szemrana
Małgorzata

Szemrana's Avatar

Wyślij wiadomość przez GG do Szemrana
Domyślnie

Ja wiem, że psu po śmierci wszystko jedno. Czy pole, czy ogród, cmentarz czy utylizacja.
Tylko, że nam (mnie) to nie jest obojętne.
Ktoś ważny, ukochany, niezastąpiony, wychuchany, wygłaskany. Przyjaciel i ta sterta.
Mnie trudno się z tym pogodzić.
Chociaż rozum mi mówi - głupia jesteś, to serce gada, że trzeba to zrobić inaczej.

Nieświadomym łatwiej. Wiedza nie zawsze człowieka uszczęśliwia.
Przeczytany 29-04-2012, 13:42   #20
Puli
Mopomaniaczka
Moderator

Puli's Avatar

Miasto: Kraków
Domyślnie

Cytat:
Napisał ulvhedinn Zobacz post
Niedaleko Wrocławia, w Szymanowie jest cmentarz dla zwierząt "Tęczowy Most" (prowadzony zresztą przez włascicieli hotelika "Kubuś").. Od niedawna w ofercie mają też usługę kremacji zwierzaków.
Spokojnie bym im zaufała
Cytat:
Napisał Renata Zobacz post
witam!
Niedawno pożegnałam swojego pupila i też zdecydowałam się na kremację, polecam usługę kremacji w Polsce k/wrocławia prowadzonych przez właścicieli cmentarza "Tęczowy Most". Ludzie bardzo mili, na poziomie. Krematorium mieści się na terenie cmentarza więc mogłam być przy kremacji osobiście. Podaję stronę www.kremacje.republika.pl a także telefon kontaktowy 535435170.
Niestety na stronie brak cennika.
Zainteresowana indywidualną kremacją w mojej obecności zadzwoniłam pod podany numer i to co usłyszałam sprawiło że nie dowierzając własnym uszom poprosiłam rozmówcę o powtórzenie informacji. Podana cena za spopielenie 18-kg psa oscylowała gdzieś między sufitem a kosmosem i była niemal dwukrotnie wyższa od ceny kremacji człowieka.

Do Brna mam 100 km dalej ale przejrzysta informacja na stronie, mozliwośc dokładnego skalkulowania kosztów i cena za usługę sprawiła że pojechałam do Czech. Kremacja, nietania (mosiężna) urna, i dodatkowe paliwo wyniosły razem znacznie mniej niż pochówek w Szymanowie.
Cytat:
Napisał coztego Zobacz post
Od nas ludzie jeżdżą z psami do krematorium do Brna
Perfekcyjna, taktowna obsługa, minimalne formalności, możliwość przechowania zwierzaka w chłodni, urny na każdą kieszeń, możliwośc zamówienia szklanego przedmiotu z zatopionymi prochami pupila i ogromna dbałość o klienta (mieliśmy pewien problem i personel stawał na głowie żeby nam pomóc).
Szkoda że Polak tak nie potrafi...

Miejsce gdzie można rozsypać prochy przyjaciela.

Cytat:
Napisał Szemrana Zobacz post
Ja wiem, że psu po śmierci wszystko jedno. Czy pole, czy ogród, cmentarz czy utylizacja.
Tylko, że nam (mnie) to nie jest obojętne.
Ktoś ważny, ukochany, niezastąpiony, wychuchany, wygłaskany. Przyjaciel i ta sterta.
Mnie trudno się z tym pogodzić.
Chociaż rozum mi mówi - głupia jesteś, to serce gada, że trzeba to zrobić inaczej.
Mnie też gada.
Mawiałam że nigdy nie zostawię swojego psa.
I nie zostawię.
Szkoda tylko że to nigdy przyszło tak szybko.

edit. Klusia umarła nagle w ciepły dzień więc rozpytałam gdzie istnieje mozliwość skorzystania z chłodni. Byłam gotowa nawet kupić starą używaną zamrażarkę (znalazłam za 50 -100 zł i chyba taniej by mi wyszło niż płacić za przechowanie).
Okazało się że jedna z lecznic dysponuje chłodnią i można zostawić tam zwierzaka na kilka dni. Kosztowało to kilkadziesiąt zł ale miałam czas na ogarnięcie się i zorganizowanie godnego pochówku.
Przeczytany 29-04-2012, 21:19   #21
Vogue

Vogue's Avatar

Miasto: Gdynia
Wyślij wiadomość przez GG do Vogue
Domyślnie

Cytat:
Napisał Blow Zobacz post
Nic mi nie wiadomo na temat takiego cmentarza w okolicach Trójmiasta
W Gdańsku Kokoszki ma powstać ale na razie cisza. Do tego nie wiadomo czy gdynianie będą mogli z niego korzystać.

http://www.mmtrojmiasto.pl/391887/20...?category=news

Ola a o tym cmentarzyku słyszałaś?

http://www.mmtrojmiasto.pl/255454/20...?category=news

Vogue jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 30-04-2012, 00:52   #22
Blow

Blow's Avatar

Miasto: Gdynia/Olsztyn
Wyślij wiadomość przez GG do Blow
Domyślnie

Cytat:
Napisał Vogue Zobacz post
Ola a o tym cmentarzyku słyszałaś?

http://www.mmtrojmiasto.pl/255454/20...?category=news
Nie
zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Blow jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 30-04-2012, 10:43   #23
olivia

olivia's Avatar

Miasto: Gdańsk
Domyślnie

Grobu zwierzęciu bym robic nie chciała, ale kremacja i pożegnanie z rozsypaniem prochów w jakimś naszym miejscu... to by chyba było najlepsze.

W ogóle staram się nie mysleć o utracie, bo mi zaczyna serce łomotac i żołądek się zaciska, wciąż pamiętam, jak to strasznie boli.
Ale nasze psiakościane psy, które odeszły uświadamiaja mi, że nie znamy dnia ani godziny.
I nie chce o tym pamiętać
Przeczytany 30-04-2012, 18:47   #24
Alicja

Alicja's Avatar

Miasto: RYBNIK
Wyślij wiadomość przez GG do Alicja
Domyślnie

Ja przeszłam przez to już ... Grób Harley miał na działce rekreacyjnej u kuzynki , zresztą tam pochowane były też ich psiaki ...z dawien dawna . No i serce mi krwawi ilekroć jadę tą okolicą ..... teraz tam przebiegają łączniki autostrady . Dlatego przy każdym następnym chciałabym uniknąć tego ....
Alicja jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 30-04-2012, 18:50   #25
olivia

olivia's Avatar

Miasto: Gdańsk
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alicja Zobacz post
Dlatego przy każdym następnym chciałabym uniknąć tego ....
Dokładnie
Przeczytany 25-05-2012, 12:10   #26
jovanna
Moderator

jovanna's Avatar

Wyślij wiadomość przez GG do jovanna Wyślij wiadomość przez Yahoo do jovanna Wyślij wiadomość przez Skype do jovanna
Domyślnie

Ja w swoim ogrodku mam pochowane koty, krolika i na pewno w nim spoczna moje psy.
Chociaz ostatnio wyczytalam informacje ze w przyszlym roku na terenie miasta ma powstac prywatne krematorium dla zwierzat.
Uwazam to za dobry pomysl. Czy skorzystam, tego nie wiem.
Ale dobrze ze bedzie takie miejsce.

jovanna jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 18-01-2013, 14:33   #27
Ruda

Domyślnie

Cytat:
Napisał jovanna Zobacz post
Chociaz ostatnio wyczytalam informacje ze w przyszlym roku na terenie miasta ma powstac prywatne krematorium dla zwierzat.
Jakiego miasta????
Ruda jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 18-01-2013, 14:42   #28
coztego
Psiakościanka
Administrator

coztego's Avatar

Miasto: Śląsk
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ruda Zobacz post
Jakiego miasta????
Bygdoszcz.
Przeczytany 18-01-2013, 15:24   #29
Ruda

Domyślnie

Od pewnego czasu doszukuję się różnych informacji na temat krematorium dla zwierząt. Mój pies jest w sile wieku, ale wiem jaki problem mieliśmy z poprzednim psem po jego śmierci. Były to dylematy moralne... U weterynarza nie chcieliśmy zostawić, 15lat temu nie było mowy o krematoriach, a cmentarz w naszym odczuciu miał minusy. (m.in.: jeśli nie opłacasz miejsca zwłoki wykopują, a ciało trafia do zbiorowej utylizacji) Wybraliśmy zaciszne miejsce pod miastem, gdzie ciało naszego pieska ma zapewniony spokój, który mu się należał.

Teraz zebrałam informacje na temat kremacji dla zwierząt. Już wiem,że KREMACJA= spopielanie a UTYLIZACJA=spalanie i są to dwa różne pojęcia, różne firmy, różne maszyny i najprawdopodobniej różne przepisy wg prawa polskiego. Utylizacja, czyli spalanie odpadów odbywa się w ogromnych piecach o dużej ładowności.

Firma Krematis, znana jako warszawskie krematorium zwierząt,jest tak naprawdę firmą transportową - co ma wyraźnie napisane na swojej stronie i jako taka współpracuje z firmami utylizacyjnymi - co też jest napisane na jej stronie (przynajmniej na dzień dzisiejszy). Firmy transportowe działają jak kurierzy: m.in. odbierają z lecznic weterynaryjnych odpady oraz ciała zwierzaków i zawożą do firm utylizacyjnych. Kierowcy nie są obecni przy procesie spalania, bo to nie ich zadanie i inna firma.

Jestem za kremacją, bo nie mam własnej działki, bo cmentarze daleko, (...). Ale jestem za kremacją, nie utylizacją! Nie chcę powierzyć mojego przyjaciela, który dał mi tyle uśmiechu firmie Kramatis, bo nie wierzę, że proch, który dostanę nie jest ze zbiorowego palenia!
No i będę śledziła na bieżąco wiadomości w sieci, bo wierzę, że pojawią się uczciwe firmy krematoryjne, bliżej niż wrocławska
Przeczytany 18-01-2013, 17:46   #30
Ruda

Domyślnie

Znalazłam taką ciekawostkę o firmie Krematis.pl na innym, kocim forum:

"Wojtek: Trochę to pokręcone.
Tutaj http://www.fundacja-ast.pl/forum/viewto ... f=17&t=822 piszą, że krematorium znajduje się w Kałęczynie.

Na stronie http://www.krematis.pl/index.php nie widzę informacji o lokalizacji, piszą natomiast, że "kremacja odbywa się w spalarni firmy Hetman Sp. z o.o.".

Z kolei Hetman informuje, że Spalarnię Odpadów Zwierzęcych ma w Olszówce (Golub-Dobrzyń) http://www.hetman.pl/?q=nasze-zaklady"

Weszłam przed chwilą na stronę pseudo krematorium i ZMIANY:
- już zamieścili informację o swojej lokalizacji - tu podają siedzibę Grodzisk Mazowiecki
- dodajli swój NIP, REGON itp, co by być bardziej wiarygonnym
- zdjęli informację o współpracy z firmą Hetman...

A firma Hetman to bardzo duża i prężna firma SKUPUJĄCA i utylizująca sprzęt biurowy, komputery, wszystko, wszystko.... i jak widać zwierzęta. Mam nadzieję, że chociaż piece mają osobne
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Tryb wyświetlania

Zasady pisania postów