Wyświetl jeden post
Przeczytany 24-03-2012, 22:52   #309
miumiu

miumiu's Avatar

Miasto: Sin City
Domyślnie

Moja koleżanka (BTW - bardzo fajny dom, aktywni ludzie, poukładani ) chciałaby welsha lub bordera.
Ja niestety siedzę w ozdóbkach po uszy i tu się mogę "pomundrzyć"

mam niewielkie kontakty z hodowcami innych grup ale akurat teriery to dla mnie nomen omen terra incognita

oczywiście nie liczę, że wskażecie mi godną polecenia hodowlę
ale możecie tak w telegraficznym skrócie poradzić na co zwrócić uwagę przy planowaniu zakupu któregoś z wyżej wymienionych?

pies ma być towarzyszem domowym, nie będzie wystawiany i nie mają planów hodowlanych, więc sprawy urodowo- pochodzeniowe odpadają jako czynnik - więc może łatwiej będzie

czy ewentualnie są jakieś specyficzne problemy zdrowotne, jakieś badania, których można/ powinno się wymagać od hodowcy?

i jakie są mniej więcej widełki cenowe za szczenięta tych ras?
podkreślę - mówimy o szczenięciu nie wystawowym, nie do hodowli

pisze o tym bo np. w chihuahua, które najlepiej znam akurat te widełki są nieprawdopodobnie rozciągnięte i generalnie rodzi się nie mało petów (zęby to nasza "bolączka") a z kolei psy z pewnych skojarzeń, prawidłowe i rokujące wystawowo osiągają niebotyczne sumy

będę bardzo wdzięczna za wszelkie sugestie jakie mogłabym jej przekazać - bardzo fajnie i odpowiedzialnie podchodzą do planowania zakupu psa

acha - już jej podlinkowałam forum terierkowo więc i sama bedzie zbierała informacje oczywiście

Ostatnio edytowane przez miumiu; 24-03-2012 o 22:55 Powód: jak zwykle - literówy
miumiu jest wylogowany/a   Zacytuj