Wyświetl jeden post
Przeczytany 04-11-2010, 14:01   #6
Blow

Blow's Avatar

Miasto: Gdynia/Olsztyn
Wyślij wiadomość przez GG do Blow
Domyślnie

Ja się przychylam do Iwonemi.Bo nie mam nic przeciw zostawianiu psa w wozie o ile są ku temu sprzyjające okoliczności.Tzn-odpowiednia temperatura na dworzu, odpowiednio ułożony pies niedziamiący przez szybę na wszystko co się rusza.
Latem nie zostawiam nigdy.Fakt-nie przyszłoby mi do głowy brać psa na zakupy w markecie żeby sobie posiedział.Ale są takie sytuacje, że muszę/chcę-może się to komuś podobać lub nie, jego sprawa.Wszystko w granicach rozsądku.
Moim marzeniem jest kombiak z kennelem na pace-w takich warunkach mój pies nieraz siedzi w samochodzie znajomej i żyje, baaa-powiedziałabym, że są to komfortowe warunki dla psów-one tam najzwyczajniej w świecie śpią i pod ogonem mają wszystko wokół, osoby drażniące, przechodzące itp
Jak nie śpią, czekają na wyjście na plac bo wiedzą, że po czasie spędzonym w kennelu przychodzi czas najlepszej rozrywki-pracy w człowiekiem.
Siedzą w aucie w oczekiwaniu na swój trening, na seminariach, na wystawach, pokazach etc.To jest dla nich najlepsze, najbezpieczniejsze i zapewniające największy komfort ppsychiczny miejsce do czekania na cokolwiek a są takie sytuacje, że czekać muszą.I ja uważam w takich chwilach ten samochód(kennel w nim to już w ogóle) za dar niebios bo nieraz głowiłam się i troiłam co w tak zwanym "międzyczasie" zrobić z psem żeby się nie musiał miotać i stresować w tłumie i różnych innych warunkach.
Tak więc mam porównanie pomiędzy możliwością przechowania psa w kennelu, czasem z otwartą klapą bagażnika, a brakiem możności wsadzenia psa gdziekolwiek i samochód doceniam, oczywiście nie mowa tu o zakupach w Tesco

P.S.Jednak trzymanie psa w wozie latem to barbarzyństwo i uważam, że bezwzględnie należy wtedy wzywać SM, nieważne ile pies w tym wozie siedzi i czy ma uchylone okno czy nie-co go obchodzi ta szczelinka przy temperaturze 60 i więcej stopni
zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Blow jest wylogowany/a   Zacytuj