Forum Psiakość – uroki życia z psem

Forum Psiakość – uroki życia z psem (http://psiakosc.com/forum/index.php)
-   Wystawy (http://psiakosc.com/forum/forumdisplay.php?f=46)
-   -   Sopot 5-6 sierpnia 2017 (http://psiakosc.com/forum/showthread.php?t=4125)

M10M 30-07-2017 22:37

Sopot 5-6 sierpnia 2017

Ktoś będzie?
;)

Evelina 02-08-2017 14:03

Co roku sobie obiecuje, ze kiedys sie wybiore, ale nawet jak jestem w Wawie to kurka... wyprawa jak za ocean. :roll:

M10M 02-08-2017 14:33

Chyba już jest łatwiej. Wyjeżdżasz z Warszawy o 6.00 i cała sopocka wystawa Twoja...
;)

Evelina 02-08-2017 15:06

Cytat:

Napisał M10M (Post 716171)
Chyba już jest łatwiej. Wyjeżdżasz z Warszawy o 6.00 i cała sopocka wystawa Twoja...
;)

Az poszlam sprawdzic. Faktycznie lepiej. :kciuki:
Ale w tym roku sie nie da. :)

M10M 02-08-2017 16:02

Pendolino kursuje w tę i z powrotem jak szalone :kciuki:
Przyjedź w przyszłym roku - tak czy inaczej Ponik będzie już opanowany. Bo w tym roku przewiduję kłopoty. On próbuje zjeść każdego samca w zasięgu wzroku :silly:
Inna sprawa, że to już nie ten Sopot co kiedyś... Najpierw zniknęły latające psy - frisbee przeniosło się na własną imprezę. Teraz widzę, że w tym roku nie będzie agility, jedynie obedience w sobotę. Wystawców chyba też coraz mniej, skoro do tej pory była wystawa dwudniowa i ledwie się wyrabiali z czasem, a teraz są dwie osobne.
;)

Evelina 03-08-2017 22:23

Cytat:

Napisał M10M (Post 716173)
Pendolino kursuje w tę i z powrotem jak szalone :kciuki:

Zadziwia :mrgreen: :kciuki:
Cytat:

Przyjedź w przyszłym roku - tak czy inaczej Ponik będzie już opanowany. Bo w tym roku przewiduję kłopoty. On próbuje zjeść każdego samca w zasięgu wzroku :silly:

Czytalam o niecnych planach ;)
Jakby wystawa byla w drugiej polowie sierpnia to bylyby szanse. Ale do przyszlego roku...
Cytat:

Inna sprawa, że to już nie ten Sopot co kiedyś... Najpierw zniknęły latające psy - frisbee przeniosło się na własną imprezę. Teraz widzę, że w tym roku nie będzie agility, jedynie obedience w sobotę.

Z jednej strony mniej zamieszania, ale z drugiej chyba mniej atrakcyjnie dla publicznosci. :hmm:
Cytat:

Wystawców chyba też coraz mniej, skoro do tej pory była wystawa dwudniowa i ledwie się wyrabiali z czasem, a teraz są dwie osobne.
;)

Ciekawe :hmm:

M10M 06-08-2017 18:13

No to byliśmy na wystawie. A nawet dwóch... Ciekawe doświadczenie :zarbi:
Po pierwsze - na tle innych PON-ów moje Poniątko wygląda jak inna rasa. Nie taka struktura włosa, nie taka długość, nie takie proporcje psa. Z tym zgodziła się sobotnia sędzina, twierdząc, że ma "nieco wydłużony format". Za to głowę podobno ma ładną, chociaż wolałaby "bardziej wypełnioną mózgoczaszkę". To w mojej rodzinie wywołało lawinę śmiechu. Od dawna twierdzimy, że Pońcio ma tylko jedną szarą komórkę, więc sformułowanie sugerujące pustą głowę świetnie się w ten pomysł wpasowało :hahaha: Najlepsze było to, że na moje pytanie dotyczące sierści, sędzina stwierdziła: a co mnie sierść obchodzi, jest lato i psy różnie wyglądają. Nieco to dziwne, bo jednak mówimy o rasie, w której sierść jest chyba dość ważna :hmm:
W każdym razie Patapon dostał ocenę bardzo dobrą i poszliśmy sobie, bo Aberdefia miała plany na resztę dnia.
Szkoda, bo wystawie towarzyszyły zawody obedience i okazało się, że brała w nich udział Madziastka z Torkiem. Ci, którzy są na fb już pewnie przeczytali, a dla reszty wklejam wpis Madziastki:
Pierwszy york w Polsce z otwartą drogą do klasy 3! Lokata 1/4, 280 pkt https://www.facebook.com/images/emoj.../1/16/2764.png
I zdjęcie:

Nie mam pojęcia co to znaczy, ale z pewnością jest to sukces i serdecznie gratuluję obojgu. Torek to już legenda :kciuki:

Ponik też jest niezły. Drugiego dnia wystawy pokazał co potrafi. Jakoś (chociaż z trudem) przeżył zaglądanie w zęby, ale kiedy sędzia złapał go za jajka mój pies nie zdzierżył - chwycił faceta zębami a potem rzucił się ze szczekaniem. Oczywiście wyleciał z ringu, ale jakoś mnie to nie zmartwiło. Zawsze się zastanawiałam, co za sieroty z tych psów, że pozwalają obcym ludziom na takie poufałości... :hahaha:
Ale pogadałam sobie z facetem, bo zaczął mi wykład na temat tego co powinnam zrobić przed kolejną wystawą, więc go uświadomiłam, że kolejnej nie będzie i że przyszłam porównać go z innymi PON-ami, bo mi nie pasuje do wzorca. Powiedział, że wcale nie, że wciąż funkcjonują różne typy w ramach rasy i on w swojej jest całkiem ładny, duży, silny, z ładną głową...

No i tyle z mojej strony na temat wystawy. Nie robiłam zdjęć, szybko się ulotniliśmy, bo pojechaliśmy szukać psiej plaży w Kolibkach.
Wystawy bez psa były znacznie ciekawsze...

;)

katia 06-08-2017 22:30

a ja tu specjalnie przytuptałam coby Emciowe foty z wystawy pooglądać a tu taki zonk :zarbi:

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:50.